2019 05 10

Drama Busane tęsiasi – R.Berankis išplėšė pergalę ir pateko į pusfinalį

Ričardas Berankis (ATP-95) „Challenger“ serijos turnyre Busane ir toliau demonstruoja geležinį charakterį – laimėjo trečią trijų setų trilerį iš eilės bei išsikovojo teisę žaisti varžybų pusfinalyje.
„Australian Open“: Ričardas Berankis – Stanas Wawrinka
„Australian Open“: Ričardas Berankis – Stanas Wawrinka / „Scanpix“ nuotr.

Lietuvis po 2 valandas ir 28 minutes trukusios kovos 5:7, 6:3, 6:4 palaužė kortų šeimininką Yunseongą Chungą (ATP-270).

Nors Ričardas Pietų Korėjoje nedemonstruoja aukščiausios klasės žaidimo, jo atsidavimas ir kova dėl kiekvieno taško abejingų nepalieka.

Kol kas visuose Lietuvos tenisininko susitikimuose prireikė trijų setų, tačiau svarbiausiomis akimirkos mūsų tautietis neklysta.

Ketvirtfinalio pradžioje R.Berankis išliko ištikimas sau ir mačą pradėjo silpnai – pralaimėjo savo padavimus. Tačiau kaip jau tapo įprasta, tenisininkas greitai persigrupavo ir išlygino rezultatą. Seto baigtį nulėmė 11-asis geimas, kuriame Ričardas dar kartą pralaimėjo savo padavimus ir jau netrukus prieš save turėjo seto deficitą.

Po trumpos pertraukėlės problemos tik didėjo – lietuvis vėl iš karto atidavė savo padavimus, o susikaupusį pyktį išliejo siųsdamas kamuoliuką už viso centrinio korto ribų.

Visgi ilgai laukti stipriausio turnyro žaidėjo sugrįžimo nereikėjo – Ričardas neleido oponentui įsibėgėti ir jau kitame geime atstatė pusiausvyrą.

Seto metu Pietų Korėjos atstovas turėjo net keturias galimybes vėl laimėti R.Berankio padavimus, tačiau to nepadarė, o tai galiausiai atsiliepė tenisininko psichologijai – talentingas, tačiau patirties stokojantis Y.Chungas pralaimėjo tris geimus paeiliui ir rezultatas tapo lygus.

Open de Rennes nuotr./Ričardas Berankis

Trečiajame sete pirmasis į priekį šovė Ričardas (3:2 ir jo padavimai), o varžovui paprašius medicininės pertraukėlės atrodė, kad pergalė tikrai mūsų tautiečio rankose.

Tačiau pratęsus mačą, abu tenisininkai pametė savo žaidimo ritmą – išvydome dar keturias padavimų serijas, kurias laimėjo priiminėjantys žaidėjai.

Pirmaudamas 5:4 ir padavinėdamas susitikimui R.Berankis galiausiai susikaupė – oponentui išrašė neatremiamą padavimą, o mačą užbaigė galingu kirčiu iš dešinės.

Patekęs į pusfinalį lietuvis užsitikrino 45 ATP reitingo taškus ir 7,530 JAV dolerių.

Pusfinalyje stipriausio mūsų šalies tenisininko lauks japonas Yasutaka Uchiyama (ATP-213). Jis 4:6, 6:0, 6:3 nugalėjo Tatsumą Ito (ATP-160).

Vienintelį kartą pusfinalyje žaisiančių tenisininkų keliai buvo susikirtę šių metų Indian Velso kvalifikacijoje. Tuomet R.Berankis laimėjo 6:4, 6:7(4), 6:3.

Pusfinalio susitikimas turėtų prasidėti apie 07:30 val. Lietuvos laiku.

Kitame turnyro pusfinalyje kausis du australai – Andrew Harrisas (ATP-276) ir Akira Santillanas (ATP-283).

2019 metų sezone, įskaitant ir „Challenger“, kvalifikacinius bei Daviso taurės mačus, R.Berankis yra iškovojęs 28 pergales ir patyręs 10 pralaimėjimų.

Turnyro Busane prizinį fondą sudaro 125 tūkstančiai JAV dolerių.