2022 08 08

Estijos teniso veteranei nepavyko laimėti WTA turnyro po beveik dešimtmečio laukimo

Patyrusi Estijos tenisininkė Kaia Kanepi (WTA-31) buvo per žingsnį nuo pirmojo triumfo WTA ture nuo 2013-ųjų, tačiau moterų "Citi Open" vienetų turnyro finale 6:4, 3:6, 3:6 turėjo pripažinti rusės Liudmilos Samsonovos (WTA-42) pranašumą.
Liudmila Samsonova ir Kaia Kanepi
Liudmila Samsonova ir Kaia Kanepi / „Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Lauko tenisas

37-erių veteranė iš Estijos šiemet žaidžia vieną geriausių ir stabiliausių sezonų karjeroje.

Fiziniu pasiruošimu savo jaunosioms kolegėms anaiptol nenusileidžianti K.Kanepi metus pradėjo ketvirtfinaliu „Australian Open“ turnyre, o po finalo Vašingtone pirmą kartą nuo 2014 metų sugrįžo į Top 40.

Estė po beveik 10 metų pertraukos siekė ir vėl laimėti WTA turnyrą – paskutinį kartą 2013 m. ji tai padarė Briuselyje. Visgi finaliniame susitikime ji galiausiai atsimušė į įspūdingą puolamąjį tenisą žaidusios rusės sieną.

Per 1 valandą ir 46 minutes pergalę iškovojusi L.Samsonova per savo karjerą WTA finaluose kol kas nepralaimi – tai buvo antrasis jos triumfas po įsimintinos pergalės praėjusiame sezone Berlyne.

Italijoje besitreniruojanti rusė savo taškų kraitį papildė 280 taškų bei taip pat iškovojo kiek daugiau nei 33 tūkst. JAV dolerių, o WTA reitinge pakilo iš 60 vietos į 42.

Aukščiausia L.Samsonovos pozicija yra 25-oji. Šią savaitę JAV sostinėje ji iškovojo antrą karjeros pergalę prieš pirmojo dešimtuko varžovę, ketvirtfinalyje įveikusi Emmą Raducanu.

K.Kanepi buvo apdovanota beveik 20 tūkst. JAV dolerių ir 180 WTA reitingo taškų.