2019 04 22

Fed taurė: finale kausis Australijos ir Prancūzijos rinktinės

Sekmadienio vakare paaiškėjo dviejų dramatiškų pusfinalio porų nugalėtojos, iškovojusios kelialapius į didįjį Fed taurės finalą.
Samantha Stosur ir Ashleigh Barty
Samantha Stosur ir Ashleigh Barty / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Australija - Baltarusija 3:2

Australijos moterų rinktinė padarė tai, ko padaryti negalėjo 26 metus - pateko į išsvajotą Fed taurės finalą. Maža to, australės bus ateinančio finalo šeimininkės.

Antroji varžybų diena prasidėjo užtikrinta australės Ashleigh Barty (WTA-9) pergale prieš Aryną Sabalenką (WTA-10) - 6:2, 6:2.

Po šio mačo baltarusės buvo ties prarajos riba, tačiau antrą kartą šioje serijoje joms pavyko atstatyti pusiausvyrą - Viktoria Azarenka (WTA-61) 6:1, 6:1 sutriuškino Samanthą Stosur (WTA-77) ir išplešė lemiamą penktąjį dvejetų susitikimą.

O jame dramos tikrai netrūko - po beveik dvi valandas trukusios kovos A.Barty ir S.Stosur pora 7:5, 3:6, 6:2 nugalėjo A.Sabalenką ir V.Azarenką.

Australės paskutinį sykį Fed taurę laimėjo dar 1974 metais.

Prancūzija - Rumunija 3:2

Ne ką mažesnė intriga iki paskutiniųjų geimų laikėsi ir Prancūzijoje, kur kortų šeimininkės palaužė Simonos Halep vedamą Rumunijos moterų rinktinę.

Antroji serijos diena prasidėjo alinančia 2 valandų ir 57 minučių dvikova tarp Simonos Halep (WTA-2) ir Caroline Garcios (WTA-21). Rumunė galiausiai įrodė savo pranašumą ir mačą laimėjo 6:7(6), 6:3, 6:4.

Prieš ketvirtąjį susitikimą abiejų rinktinių kapitonai nusprendė pakoreguoti tenisininkes - Kristiną Mladenovič pakeitė Pauline Parmentier (WTA-53), o Mihaelą Buzarnescu - Irina Begu (WTA-83).

Svarbią pergalę visgi iškovojo aukščiau reitinguota P.Parmentier - 6:3, 3:6, 6:2.

Taigi ir antrajame pusfinalyje viskas sprendėsi dvejetų susitikime. O čia savo pranašumą įrodė daugiau patirties dvejetų mūšiuose turėjusios prancūzės - Caroline Garcia ir Kristina Mladenovič. Jos 5:7, 6:3, 6:4 nugalėjo Simoną Halep ir Monica Niculescu bei išvedė savo šalį į šeštą Fed taurės finalą.

Šį savaitgalio vyko ir atkrintamosios Fed taurės varžybos nustatyti, kurios šalys kitąmet varžysis stipriausioje pasaulio grupėje.