Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Jaunos Lietuvos tenisininkės patikėjo, kad gali laimėti ir prieš daug labiau patyrusias varžoves

Lietuvos moterų teniso rinktinė
Lietuvos moterų teniso rinktinė
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos moterų teniso rinktinei pavyko išgyventi Federacijos taurės – komandinio moterų pasaulio čempionato – antros grupės varžybose. Pergalė prieš patyrusias Suomijos tenisininkes lėmė, kad antroje varžybų Europos-Afrikos zonos grupėje mūsų tenisininkės kausis ir 2017 metais. Rinktinės kapitonė Edita Liachovičiūtė sako, kad merginos iš Egipte vykusio turnyro grįžo pavargusios, bet laimingos, o teigiamą rezultatą lėmė ne tik geras auklėtinių žaidimas, bet ir palankūs burtai bei tvarkaraštis.

– Edita, kokiomis nuotaikomis vykote į Egiptą ir kokiomis grįžote?

– Grįžome pavargusios, bet laimingos. Nors giliai širdyje prieš turnyrą galvojau, kad galime įkasti kurioms nors varžovėms, visgi manyti, kad tikrai išliksime antroje Federacijos taurės varžybų grupėje buvo per drąsu. Juk, pavyzdžiui, prieš porą metų nesugebėjome to padaryti savo žiūrovų akivaizdoje Šiauliuose, nors tuomet komandoje turėjome ir Liną Stančiūtę, ir Akvilę Paražinskaitę, ir Justiną Mikulskytę.

Būtent žaidimo prieš moteris stoka ir patirties trūkumas buvo didžiausias mano galvos skausmas prieš šį Federacijos taurės turnyrą. Ir tai labai ryškiai pasimatė jau pirmame mūsų mače.

Penkiolikmetė Iveta Daujotaitė susitikime su dane Emilie Francati (WTA 744) pirmavo 5:3 ir 40:15. O tuomet, matyt, pati to išsigando. Per didelis noras ir kelios nedidelės klaidos lėmė, kad mačas baigėsi 7:5 6:0 varžovės naudai. Kita vertus, pačiai Ivetai, o taip pat kitoms merginoms – Paulinai Bakatei ir Gerdai Zykutei – tai buvo ženklas, kad kautis su pirmame WTA esančiomis žaidėjomis tikrai galima.

Edita Liachovičiūtė
Edita Liachovičiūtė

– Žaisdama prieš suomes Iveta savo šanso laimėti jau nepaleido.

– Taip, prieš Ella Leivo (WTA 1127) Iveta sužaidė labai gerai – aktyviai, be klaidų ir duobių. Jos pergalė 6:3 6:1 dar labiau sustiprino mūsų tikėjimą, kad suomės gali būti įveiktos.

– Antrasis mačas tarp Paulinos Bakaitės ir Suomijos rinktinės lyderės Mios Eklund (WTA 870) priminė pasivažinėjimą amerikietiškai kalneliais.

– Paulina puikiai pradėjo mačą, diktavo žaidimo tempą, nedaug klydo ir pelnytai laimėjo pirmą setą. Pirmavo ir antrame, tačiau tuomet nesąmoningai pradėjo žaisti atsargiau ir laukti varžovės klaidų. Toks atsargumas visiškai nepasiteisino, o laimėjusi antrą setą 6:2, Eklund lemiame trečiame sete pirmavo 5:2.

Tuomet sutarėme su Paulina, kad nėra kitos išeities, kaip grįžti prie pradinio žaidimo plano – atakuoti, nebijoti suklysti, žaisti aktyviai. Ir tai pavyko, lemiamo seto tie-breiką P. Bakaitė laimėjo 7:3. Tai reiškė galutinę pergalę prieš Suomiją.

Vertinant realiai, Suomija turbūt buvo vienintelė komanda, kurią mes galėjome įveikti. Ir mums pasisekė, kad patekome į vieną grupę su jomis. Galiausiai su šiomis varžovėmis žaidėme trečią turnyrą dieną, vadinasi turėjom kiek daugiau laiko priprasti prie grunto.

– Ar buvo galimybių laimėti prieš austres mačą dėl pakilimo į pirmą varžybų grupę.

– Manau, kad ne. Visgi varžovės turi dvi WTA antro šimtuko žaidėjas. Be to, labai norėjau, kad „Fed Cup“ krikštą gautų visos mūsų rinktinės merginos. Todėl pirmą mačą žaidė šiose varžybose debiutavusi G. Zykutė.

– Tarptautinė teniso federacija ilgai ieškojo vietos šioms „Fed Cup“ varžyboms. O ar rengti varžybas Kaire buvo ilgai dvejojama visų pirma dėl saugumo iššūkių.

– Varžybų organizacija buvo nepriekaištinga. Be to, jautėme nuoširdų Lietuvos ambasadoje Egipte dirbančių tautiečių rūpestį ir palaikymą, už kurį noriu pasakyti jiems didelį Ačiū.

– Kokie tolimesni merginų planai?

– Gali būti, kad sėkmingas pasirodymas šiose varžybose kiek pakoreguos tolimesnius merginų turnyrų tvarkaraščius. Pamatėme, kad tikrai galime žaisti prie WTA pirmo tūkstančio žaidėjas, todėl kodėl gi neįtraukus į planus ir Futures serijos turnyrų. Čia visų pirma kalbu apie P. Bakaitę ir G. Zykutę. I. Daujotaitė dar labai jauna ir, manau, kartu su treneriu susidarys tinkamiausią varžybų planą.

Galiu tik pasidžiaugti, kad šiemet Europos teniso asociacija pakvietė Ivetą prisijungti prieš Europos šešiolikmečių rinktinės. Daugiau kaip mėnesį truksiančio projekto metu perspektyviausi jaunieji Europos tenisininkai treniruosis ir dalyvaus turnyruose kartu. Patekti į šią komandą tikrai sunku, tačiau, tikiu, dalyvavimo projekte nauda bus milžiniška.

– O kaip Lietuvos moterų teniso rinktinė atrodys kitais metais?

– Kol kas apie tai tikrai negalvoju. Kita vertus, galime turėti tikrai jauną ir ambicingą komandą. kuri galėtų pakovoti dėl pakilimo į aukštesnę „Fed Cup“ grupę. Tiesa, tam reikia, kad šiais metais komandoje buvusios merginos nenustotų tobulėti, o JAV universitetuose studijuojančioms ir žaidžiančioms Joanai Eidukonytei, Akvilei Paražinskaitei, Justinai Mikulskytei jų aukštosios mokyklos sudarytų sąlygas atvykti į „Fed Cup“ varžybas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Deuce