Publikuota: 2015 sausio 20d. 18:52

Gaelis Monfilsas išplėšė sunkią pergalę „Australian Open“ pradžioje

Gaelis Monfilsas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Gaelis Monfilsas

Melburne vykstančiame atvirajame Australijos teniso čempionate, kurio prizų fondą sudaro 40 mln. Australijos dolerių, antradienį baigėsi vienetų varžybų pirmasis ratas.

Vyrų vienetų varžybose antradienį devintoji raketė ispanas Davidas Ferreras 6:7 (2:7), 6:2, 6:0, 6:3 nugalėjo brazilą Thomazą Belluccį, septynioliktas pagal reitingą prancūzas Gaelis Monfilsas 6:7 (3:7), 3:6, 6:4, 6:1, 6:4 įveikė tautietį Lucasą Pouille'ą, italas Paolo Lorenzi 6:4, 6:3, 6:2 privertė pasiduoti 21-ąjį pagal skirstymą ukrainietį Aleksandrą Dolgopolovą, o vokietis Benjaminas Beckeris iš tolesnės kovos eliminavo kitą Prancūzijos tenisininką Julieną Benneteau – 7:5, 5:7, 6:2, 6:4.

Kituose mačuose pergales iškovojo bei 1/64 finalo dalyviais tapo kanadietis, australas, lenkas, rusas, ukrainietis, japonas, suome bei rumunas:

Vašek Pospišil (Kanada) – Sam Querrey (JAV) 6:3, 6:7 (5:7), 2:6, 6:4, 6:4;
Lleyton Hewitt (Australija) – Zhang Ze (Kinija) 6:3, 1:6, 6:0, 6:4;
Jerzy Janowicz (Lenkija) – Hiroki Moriya (Japonija) 7:6 (7:5), 2:6, 6:3, 7:5;
Andrej Kuznecov (Rusija) – Albert Ramos (Ispanija) 6:1, 3:6, 6:3, 7:6 (7:3);
Sergej Stachovskij (Ukraina) – Dušan Lajovič (Serbija) 6:3, 4:6, 6:4, 6:7 (3:7), 6:4;
Go Soeda (Japonija) – Elias Ymer (Švedija) 1:6, 6:4, 4:6, 6:3, 6:3;
Jarkko Nieminen (Suomija) – Andrej Golubev (Kazachstanas) 6:1, 6:2, 7:6 (8:6);
Marius Copil (Rumunija) – Pablo Andujar (Ispanija) 6:2, 6:2, 7:5.

Kartu su pagrindiniais prizais Australijos atvirojo teniso čempionato vienetų varžybų nugalėtojams atiteks po 2000 WTA bei ATP klasifikacijos taškų ir 3,1 mln. Australijos dolerių čekiai.