2018 08 12

Geriausia gimtadienio dovana – S.Tsitsipas dėl titulo kausis su R.Nadaliu

Šeštadienio naktį Toronte vykstančiame „Masters“ serijos turnyre žiūrovai tapo tam tikros istorijos dalimi.
Stefanos Tsitsipas
Stefanos Tsitsipas / „Scanpix“/AP nuotr.
Temos: 1 Rafaelis Nadalis

Stefanos Tsitsipas (ATP-27), devyniolikmetis graikas, tapo jauniausiu žaidėju nuo ATP turo įkūrimo, nugalėjusiu keturis pirmojo dešimtuko tenisininkus. Jaunuolis dar kartą panaikino seto deficitą bei 6:7 (4-7), 6:4, 7:6 (9-7) nugalėjo Keviną Andersoną (ATP-6).

„Žaisti 1000 taškų turnyro finale per savo gimtadienį yra pats maloniausias pasiekimas. Aš vis dar negaliu patikėti“, – stebėjosi Tsitsipas.

Šiame turnyre graikas jau nugalėjo tokius žaidėjus kaip Dominicą Thiemą (ATP-8), 69 kartus ATP turo titulus į viršų kėlusį N.Džokovičių ar praėjusių metų čempioną Alexanderį Zverevą.

Atėnuose gimęs bei gyvenantis sportininkas lygiai prieš metus rikiavosi 168-oje ATP reitingo pozicijoje, tuo tarpu pirmadienį jo pavardė bus ties 15 laipteliu, jei nugalės R.Nadalį – 12.

Pirmoji pasaulio raketė 7:6 (7-3), 6:4 nugalėjo Kareną Khachanovą (ATP-38) iš Rusijos. Mačas dėl lietaus prasidėjo dviem valandomis vėliau.

Rafa paskutinįjį „Masters“ serijos turnyrą ant kietos dangos laimėjo prieš 5 metus, todėl tai – ypatingas momentas iškovoti 4-ąjį „Rogers Cup“ ir net 33-ąjį „Masters“ titulą karjeroje.

„Rytoj manęs laukia kova su labai rimtu varžovu. Tikiuosi būti pasiruošęs. Tai dar vienas Masters serijos finalas, tačiau dar liko daug darbo. Turnyrai Kanadoje man atnešė labai daug pasisekimo praeityje“, – apie finalą mąstė ispanas.