2012 11 12

Helsinkio turnyrą Ričardas Berankis pradėjo sunkia pergale prieš latvį

Suomijoje prasidėjusį „IPP Open“ turnyrą Ričardas Berankis pradėjo sunkia pergale prieš Latvijos tenisininką Andį Jušką (ATP 351). Lietuvos atstovas pergalę šventė po trijų setų kovos 6:3, 4:6, 6:2. Mačas truko valandą ir 32 minutes.
Ričardas Berankis
Ričardas Berankis / BNP Paribas Open nuotr.

Jau pačioje susitikimo pradžioje R.Berankis išsiveržė į priekį 3:0 ir pirmą setą laimėjo per 29 minutes.

A.Juška antro seto pradžioje dar kartą pralaimėjo savo padavimus, tačiau iškart sugebėjo atsitiesti ir išlygino rezultatą 1:1. Latvis pabaigoje sėkmingai pasinaudojo R.Berankio nesėkmingais padavimais ir laimėjo antrą setą.

Trečio seto pradžioje R.Berankis išsiveržė į priekį 2:0. A.Juška galėjo išlyginti rezultatą, tačiau lietuvį kelis kartus gelbėjo tinklas. Praradęs savitvardą 27 metų Latvijos tenisininkas dar kartą pralaimėjo savo padavimus ir atsitiesti nebesugebėjo.

Tai buvo antra abiejų tenisininkų akistata karjeroje ir antra R.Berankio pergalė.

Už pergalę pirmame „IPP Open“ varžybų rate tenisininkui atiteko 10 reitingo taškų, o antrame rate lauks akistata su Ukrainos atstovu Ilja Marčenko (ATP 162), kuris 6:3, 7:5 nugalėjo Taipėjaus atstovą Jimmy Wangą (ATP 155).

Turnyro pirmu pagal skirstymą žaidėju tapo kortų šeimininkas Jankko Nieminenas (ATP 47). Antru skirstytas slovakas Lukašas Lacko (ATP 57). Varžybų prizinį fondą sudaro 106 tūkst. eurų.

R.Berankis Suomijos turnyro nugalėtoju tapo 2010 metais. Norint šį sezoną baigti pirmame ATP reitingo šimtuke R.Berankiui reikia pasiekti Helsinkio turnyro finalą.