2012 01 07

Hopmano taurės nugalėtoja tapo Čekijos komanda

Petra Kvitova ir Tomašas Berdychas Hopmano taurėje demonstravo aukštos klasės tenisą ir tapo šių varžybų nugalėtojais. Čekijos komanda finale 2:0 nugalėjo Prancūzijos tenisininkus.
Tomašas Berdychas ir Petra Kvitova
Tomašas Berdychas ir Petra Kvitova / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Vimbldono čempionė P.Kvitova 7:5, 6:1 nugalėjo Marion Bartoli. P.Kvitova pirmame sete atsiliko rezultatu 3:5, tačiau tuomet atliko galingus padavimus, sėkmingai atakavo, laimėjo keturis geimus iš eilės ir pirmą setą. Finalą stebėjo daugiau nei 8 tūkst. aistruolių.

Antrame sete Čekijos tenisininkė ėmė triuškinti varžovę ir susitikimą laimėjo po valandos ir 29 minučių kovos.

Antrame mače Tomašas Berdychas 7:6(0), 6:4 įveikė Richardą Gasquet. Dvejetų mačas nebuvo žaidžiamas.

T.Berdycho dvikova su R.Gasquet vyko atkakliau, tačiau septinta pasaulio raketė svarbiausiomis akimirkomis kontroliavo mačo eigą.

Abu Čekijos žaidėjai buvo nenugalimi turnyre ir nepralaimėjo nė vieno vienetų mačo.

„Geriau ir būti negalėjo“, – po pergalės pareiškė T.Berdychas. „Tai buvo itin gera savaitė. Turiu pasveikinti Petrą. Ji žaidė puikiai.“

P.Kvitova gali pakilti į pirmą vietą pasaulio reitinge jau artimiausiu metu. Tai gali įvykti jau po kitos savaitės turnyro Sidnėjuje.

„Ji tikrai bus numeris vienas“, – apie komandos draugę kalbėjo T.Berdychas. „Gaila, kad jai to nepavyko padaryti dar praėjusiais metais, tačiau ji artimiausiu metu tokia tikrai taps.“

Prancūzija ir toliau lieka nelaimėjusi Hopmano taurės. Čekija tai padarė pirmą kartą po 1994 metų Janos Novotnos ir Petro Kordos pasiekimo.