2016 08 13

Jokių vilčių: Kei Nishikorį nugalėjęs Andy Murray užsitikrino olimpinį sidabrą

Geriausias Didžiosios Britanijos tenisininkas Andy Murray vieną po kitos skinamas pergales sekmadienį gali vainikuoti istoriniu pasiekimu. Pastarosiose dvikovose Rio de Žaneire ant peilio ašmenų vaikščiojusi antroji pasaulio dvikovose daugiau rizikuoti nepanoro ir olimpinio teniso turnyro pusfinalyje iškovojo lengvą pergalę. 29-erių metų britas šeštadienį 6:1, 6:4 lengvai nugalėjo šeštąją pasaulio raketę Kei Nishikorį.
Kei Nishikorį nugalėjęs Andy Murray užsitikrino olimpinį sidabrą
Kei Nishikorį nugalėjęs Andy Murray užsitikrino olimpinį sidabrą / „Scanpix“ nuotr.

Pirmą setą tenisininkai pradėjo laimėtais padavimais, tačiau įsisiautėjęs A.Murray tuomet laimėjo penkis geimus iš eilės ir setą.

Antroje dalyje susiklostė panašus scenarijus – rezultatui esant 2:2 geriausias Didžiosios Britanijos tenisininkas laimėjo du geimus iš eilės. Šįkart antrajai pasaulio raketei pilnai užteko ir vieno „break point’o“ persvaros.

Geriausią Japonijos tenisininką A.Murray įveikė jau ketvirtą kartą iš eilės. Pagal tarpusavio dvikovas antroji pasaulio raketė pirmauja 7:1.

Antrajai pasaulio raketei tai buvo jau septyniolikta pergalė iš eilės. Apskritai iš pastarųjų 29-ių dvikovų A.Murray laimėjo net 28-ias.

Nugalėdamas K.Nishikorį 29-erių britas išsaugojo viltį tapti pirmu tenisininku istorijoje, sėkmingai apgynusiu olimpinių žaidynių nugalėtojo titulą. Auksą antroji pasaulio raketė iškovojo ir Londono žaidynėse.

Rio de Žaneiro olimpinio teniso turnyro finale A.Murray lauks akistata su 141-osios pasaulio raketės Juano Martino del Potro ir geriausio Ispanijos tenisininko Rafaelio Nadalio poros nugalėtoju.

Nors ir pralaimėjo, K.Nishikoris sekmadienį vis tiek turės progą tapti antruoju Japonijos tenisininku istorijoje, iškovojusiu medalį olimpiniame teniso turnyre. Vienintelis šiuo pasiekimu pasigirti kol kas gali Ichiya Kamagae, 1920 metais Antverpene pasidabinęs sidabro medaliu.