2017 06 25

Įspūdingas sugrįžimas: Petra Kvitova iškovojo titulą Birmingame

Prieš Kalėdas užpulta ir sužalota Petra Kvitova į profesionalų tenisą sugrįžo tik gegužės mėnesį Paryžiuje, o jau savo antrame sezono turnyre ji sugebėjo iškovoti pagrindinį čempionato titulą. Čekijos tenisininkė sekmadienį „Aegon Classic“ finale 4:6, 6:3, 6:2 nugalėjo australę Ashleigh Barty.
Petra Kvitova prieš Ashleigh Barty
Petra Kvitova prieš Ashleigh Barty / „Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Petra Kvitova

P.Kvitova savo namuose buvo užpulta gruodžio mėnesį, o į kortus gegužę sugrįžo žymiai anksčiau nei tikėtasi. Mačas Paryžiuje jai buvo pirmasis nuo 2016-ųjų lapkričio pradžios, kai ji iškovojo „WTA Elite“ trofėjų.

Antrame „French Open“ etape iškritusi čekė ant žolės aikštės paviršiaus visiems priminė, kodėl ji praeityje iškovojo du Vimbldono titulus. Įdomu tai, kad Birmingame ji nepralaimėjo nė vieno seto, o čempionato finale ant žolės aikštės dangos paskutinį kartą buvo žaidusi prieš trejus metus.

Tuo tarpu australė A.Barty 2014-ųjų pabaigoje buvo nusprendusi sustabdyti savo tenisininkės karjerą ir pabandyti savo laimę krikete. Tiesa, vėliau jį sugrįžo į tenisą, o šiemet iškovojo savo debiutinį titulą Kvala Lumpūre.

„Nuostabu, kad Petra ir vėl yra aikštėje, – po mačo varžovės sėkme džiaugėsi A.Barty. – Ji įkvepia kitus. Ji – tikra čempionė. Tikiuosi, kad jai sveikatos problemos daugiau netrukdys ir ji galės turėti sėkmingą sezoną.“

P.Kvitovai už pergalę Birmingame atiteks 470 WTA reitingo taškų bei 153 tūkst. JAV dolerių piniginis čekis.