Istorinis pusfinalis: Ričardas Berankis prieš karjeros tenisą demonstruojantį australą Marinko Matosevičių

AFP/„Scanpix“ nuotr. / Marinko Matosevičius „Farmers Classic“ turnyro ketvirtfinalyje nugalėjo nugaros problemų turėjusį Michaelą Russellą
0

Tai bus dar viena Ričardo Berankio akistata su gerai pažįstamu varžovu. Los Andžele vykstančiame ATP 250 serijos „Farmers Classic“ turnyro pusfinalyje 141-ą vietą pasaulio reitinge užimantis lietuvis kovos su australu Marinko Matosevičiumi (ATP 81).

Abu tenisininkai vienas prieš kitą yra žaidę du kartus ir pasidalijo po pergalę. Praėjusiais metais pirmame „Australian Open“ turnyro rate R.Berankis šventė pergalę rezultatu 6:4, 6:2, 7:5. Tačiau po pusės metų Vašingtono „Citi Open“ turnyre M.Matosevičius pasiekė revanšą – 7:6(3), 3:6, 6:1.

Šiemet australas žaidžia geriausią karjeros tenisą ir pasiekė rekordinę, 72-ą poziciją ATP klasifikacijoje. Lūžiu tapo ATP 250 serijos turnyras Delrei Byče. Australas pasaulio reitinge buvo 173-ias, tačiau sėkmingai įveikė kvalifikaciją ir nužygiavo iki pat finalo, kuriame nusileido Kevinui Andersonui. Įgavęs daugiau pasitikėjimo jis ėmė sparčiai kilti.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Marinko Matosevičius „Farmers Classic“ turnyro ketvirtfinalyje nugalėjo nugaros problemų turėjusį Michaelą Russellą

Karjeros pinigai: 510 tūkst. dolerių.

Už pergalę „Farmers Classic“ turnyro pusfinalyje tenisininkui atiteks 150 reitingo taškų, o finale lauks akistata su vienu iš amerikiečių – antru pagal skirstymą Samu Querrey (ATP 57) arba Rajeevu Ramu (ATP 117).

R.Berankis pagrindinėse Los Andželo turnyro varžybose demonstruoja gerą žaidimą ir nepralaimėjo nė vieno seto. Lietuvis sieks pirmo karjeroje ATP turo varžybų finalo. M.Matosevičius kartą tokiame finale jau yra pabuvojęs.

R.Berankis šiame turnyre jau perrašė žaidimo istoriją, nes dar nė vienam žaidėjui iš Lietuvos nebuvo pavykę patekti tarp keturių geriausių tokio rango varžybose.

Liepos mėnesį R.Berankis sužaidė 16-a mačų ir iškovojo net 14-a pergalių.

R.Berankio ir Australijos atstovo susitikimą transliuos ESPN televizija, todėl šį kartą jis tikrai turėtų būti matomas ir internete. Mačo pradžia apie 23 valandą. Deuce.lt kviečia jį sekti kartu.