2011 06 04

Istorinis triumfas: kinė Li Na triumfavo „French Open“ finale!

Paryžiaus „Roland Garros“ kortuose vykstančiame atvirajame Prancūzijos teniso čempionate moterų vienetų varžybas pirmą kartą teniso istorijoje laimėjo Kinijos atstovė. Šeštoji raketė 29-erių metų kinė Li Na, šeštadienį finale 6:4, 7:6 (7:0) įveikė nugalėtojos titulą praradusią penktąją pagal reitingą bei metais vyresnę italę Francescą Schiavonę.
Li Na
Li Na / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Lauko tenisas Li Na

Mačas truko vieną valandą ir 48 minutes.

Septintąją vietą WTA reitinge užimanti N. Li vieną po kito gerina Kinijos ir visos Azijos teniso rekordus. Iš pradžių, šių metų pradžioje tapusi pirmąja Didžiojo Kirčio serijos turnyro finalą („Australian Open“) pasiekusi Azijos kontinento atstove, šią savaitę ji tapo pirmąja, kuri iškopė į „Roland Garros“ varžybų finalą, o dabar dar ir pirmąja, kuriai pavyko triumfuoti Didžiojo Kirčio varžybose.

Tai buvo trečioji šios kinės pergalė prieš F. Schiavonę per penkis tarpusavio susitikimus. Beje, paskutinis mačas buvo žaidžiamas būtent čia, Paryžiuje ir tada pergalę per du setus iškovojo italė.

Laimėjusi šį turnyrą kinė uždirbo 2000 WTA reitingo taškų ir 1 mln. 200 tūkst. eurų čekį, tuo tarpu italė tenkinosi 1400 taškų ir 600 tūkst. eurų. Pirmadienį paskelbtame atnaujintame geriausiųjų pasaulio tenisininkių reitinge N. Li pirmą kartą per savo karjerą pakils į ketvirtąją poziciją bei taps aukščiausią vietą WTA reitinge užimančia Azijos tenisininke per visą istoriją (pakartos japonės Kimiko Date-Krumm rekordą).

Pirmenybių Prancūzijos sostinėje prizų fondą sudaro 17,52 mln. eurų.