Košmaras Meksikoje: Laurynas Grigelis nusileido jaunių Vimbldono čempionui

Laurynas Grigelis
Alvydo Januševičiaus nuotr. / Laurynas Grigelis
6

Laurynui Grigeliui Meksikoje teko dar vienas kietas riešutėlis. Savaitės pradžioje nusileidęs buvusiam pirmojo penkiasdešimtuko žaidėjui Marinko Matosevičiui, 24-erių lietuvis šįkart pirmame „San Louis Open“ turnyro kvalifikacijos etape raketes surėmė su pernai Vimbldono jaunių čempionu tapusiu Reilly Opelka (ATP-1003), kuris antrąją Lietuvos raketę įveikė 6:3, 7:6(8:6).

L.Grigelis nieko nepešė jau trečiame Meksikos „Challenger“ turnyre iš eilės.

339-ą vietą ATP reitinge užimantis lietuvis prieš dvi savaites pirmame „Puebla Challenger“ turnyro etape nusileido 154-ai pasaulio raketei Andre Ghemui, kuris iškart po pegalės iš turnyro ir iškrito, o šios savaitės pradžioje lemiamame Gvadalacharos atrankos rate lietuviui įgėlė 435-ą vietą pasaulio reitinge užimantis M.Matosevičius.

Šįkart Lietuvos tenisininkas susigrūmė su vienu iš naujosios kartos JAV teniso žvaigždžių R.Opelka, kuris į teniso kortus sugrįžta po stresinio pėdos lūžio.

Dvikovoje L.Grigelis nerado vaistų prieš triuškinančius R.Opelka padavimus. Jaunuolis pirmais padavimais laimėjo 90 proc. (36/40) taškų, o lietuvio link paleido net 25 padavimus be atsako.

Pirmame sete R.Opelka greitai išsiveržė į priekį 4:1, tačiau po to lietuvis laimėjo du geimus iš eilės. Vis dėlto netrukus JAV tenisininkas atsakė tuo pačiu ir pirmą setą laimėjo vos po 26-ių minučių.

„Scanpix“ nuotr./Reilly’is Opelka

Antrame sete abu tenisininkai paduodami varžovui nesuteikė progų laimėti savo padavimus, tad dvikova persikėlė į pratęsimą, kuriame R.Opelka kirčiai galiausiai L.Grigelį pribaigė.

L.Grigelis Meksikoje planuoja dalyvauti dar viename „Challenger“ turnyre.

Pirmajame „San Louis Open“ turnyro kvalifikacijos etape lietuvį nugalėjęs R.Opelka į save daugelio dėmesį atkreipė praėjusią vasarą tapęs jaunių Vimbldono čempionu. Būdamas 208 cm ūgio, JAV tenisininkas padavimus pyškino 225 km/h greičiu, o šis ginklas R.Opelka nuvedė iki pat varžybų trofėjaus.

JAV teniso apžvalgininkai R.Opelka įvardija kaip Johno Isnerio ainį.