2011 01 14

Kinė Li Na įspūdingai laimėjo Sidnėjaus moterų teniso turnyrą (rezultatai, video)

„Medibank International Sidney“ teniso turnyro Australijoje moterų vienetų varžybas laimėjo aštuntoji pagal reitingą 28 metų kinė Li Na, penktadienį finale per pusantros valandos 7:6 (7:6), 6:3 nugalėjusi trečiąją turnyro raketę belgę Kim Clijsters, kuri šiame turnyre triumfavo 2003 bei 2007 metais.
Li Na triumfas.
Li Na triumfas. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Verta pažymėti, jog pirmajame sete K.Clijsters pirmavo rezultatu net 5:0, tačiau L.Na sugebėjo išsikapstyti iš sudėtingos situacijos ir šventė įspūdingą pergalę ne tik pirmajame sete, bet ir mače.

Tai buvo ketvirtasis Kinijos tenisininkės laimėtas WTA serijos teniso turnyras per visą karjerą.

Be pagrindinio prizo, nugalėtojai atiteko 103 tūkst. JAV dolerių čekis bei 470 WTA klasifikacijos taškų.

27 metų belgė, kuri pergalės atveju būtų tapusi jau 41–oji WTA turnyro nugalėtojos titulo savininke bei pakilusi į antrąją poziciją planetos reitinge, šįkart tenkinosi 55 tūkst. dolerių piniginiu prizu bei 320 WTA klasifikacijos taškų.

Moterų dvejetų varžybas laimėjo čekės Iveta Benešova poroje su Barbora Zahlavova–Strycova, finale privertusios pasiduoti čekės Kvetos Peschkes ir slovėnės Katarinos Srebotnik duetą – 4:6, 6:4, 10:7.

Sidnėjaus teniso turnyro vyrų vienetų varžybų finale šeštadienį dėl pagrindinio prizo, 77 tūkst. dolerių čekio bei 250 ATP klasifikacijos taškų kovos ketvirtoji raketė serbas Viktoras Troickis bei prancūzas Gillesas Simonas.

Penktadienį pusfinalyje V.Troickis 6:4, 7:6 (7:4) įveikė Vokietijos tenisininką Florianą Mayerį, o G.Simonas iš tolesnės kovos eliminavo trečiąją raketę latvį Ernestą Gulbį – 7:6 (7:1), 6:0.

Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams