Dabar populiaru
Publikuota: 2020 sausio 19d. 13:00

Kol Rafa ir Rogeris pasiruošę, kiti tenisininkai nerimauja dėl sunkių oro sąlygų Melburne

Rafaelis Nadalis ir Rogeris Federeris
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Rafaelis Nadalis ir Rogeris Federeris

Nors pastarosiomis savaitėmis nemaža dalis tenisininkų nuogąstavo dėl užteršto Melburno oro ir kenksmingų sąlygų žaisti, geriausi pasaulio tenisininkai išreiškė pasitikėjimą turnyro organizatoriais ir yra pasiruošę žaisti pirmadienį prasidedančiame „Australian Open“ turnyre.

Melburno parką pastaruoju metu gaubęs rūkas kiek prasisklaidė. Tačiau net jei ir vėl situacija pablogės, 39 „Didžiojo kirčio“ titulų savininkai Rafaelis Nadalis (ATP-1) ir Rogeris Federeris (ATP-3) žino, kad turnyro organizatoriai darys viską, jog surastų geriausią sprendimą.

Abu teniso titanai teigė, kad buvo susitikę su atsakingais žmonėmis ir diskutavo apie susidariusią situaciją, kuri buvo iš ties pakrikusi – žmonėms siūlyta neiti iš namų, nes oro kokybė – „labai pavojinga sveikatai“.

„Pasakiau, kad mes visi esame kiek sutrikę, – apie pokalbį su organizatoriais nupasakojo Federeris. – Paklausiau: ar yra visiškai saugu žaisti, ar labai nesaugu? Priėjome bendrą išvadą, kad šią akimirką svarbiausia yra komunikuoti. Jaučiausi, kad iki tos akimirkos nebuvau pakankamai informuotas.“

„Scanpix“/AP nuotr./Rogeris Federeris treniruojasi prieš „Australian Open“
„Scanpix“/AP nuotr./Rogeris Federeris treniruojasi prieš „Australian Open“

Apie svarstytiną turnyro nukėlimą prieš keletą savaičių prabilo antroji pasaulio raketė Novakas Džokovičius. Visgi turnyro direktorius Craigas Tiley suskubo pridėti, kad net ir pablogėjus sąlygoms yra trys pagrindinės arenos su uždaromais stogais, taip pat dar aštuoni uždari kortai.

Tačiau visi tikisi, kad to neprireiks. Sinoptikai ateinančias keturias-penkias dienas Melburne prognozuoja lietų, kas pristabdytų žaidimą, tačiau svarbiausia – pagerintų pačią situaciją mieste ir visoje šalyje.

„Scanpix“/AP nuotr./Rafaelis Nadalis
„Scanpix“/AP nuotr./Rafaelis Nadalis

Stipriausias planetos žaidėjas R.Nadalis susitikime su turnyro vadovais buvo informuotas, kad oro kokybė specialiu PM2.5 matuokliu Melburno parke yra matuojama kas keturias minutes. Jeigu oro kokybės indeksas pasiekia 200 ribą, tai laikoma „labai pavojinga sveikatai“ ir visi mačai yra stabdomi.

„Netikiu ir netikėsiu, kad pats didžiausias komitetas pasaulyje (Tarptautinis olimpinis komitetas – aut. past.) gali spjauti į žaidėjų sveikatą. Mane jie įtikino – aš atvykau žaisti.“

Prie pasaulio geriausiųjų prisijungė ir buvusi trečioji pasaulio raketė Grigoras Dimitrovas (ATP-19).

„Negaliu įsivaizduoti, kad organizatoriai rizikuotų mūsų sveikata vardan kažko kito“, – teigė bulgaras.

Tačiau nepasitenkinimas išliko. Kiti garsūs planetos tenisininkai toliau kvestionuoja rizikingą aukštesnių galių sprendimą leisti žaisti.

„Scanpix“/„SIPA“ nuotr./Denisas Šapovalovas
„Scanpix“/„SIPA“ nuotr./Denisas Šapovalovas

13-oji pasaulio raketė Denisas Šapovalovas bijo ir nežino, kaip tai atsilieps jo sveikatai ateityje.

„Gauni elektroninį laišką iš organizatorių, kad galima žaisti ir rizikuoji savo sveikata. Matai, kaip oro tarša jau paveikė kitus žaidėjus kvalifikacijoje, tačiau taip pat nežinai, kaip tai paveiks tavo gyvenimą ateityje, jei ateinančias dvi savaites kvėpuosi šiuo oru.“

Uždarose patalpose Melburne treniravęsis Stefanos Tsitsipas (ATP-6) taip pat pajautė krūmynų gaisrų padarinius.

„Dabar jaučiuosi gerai, tačiau buvau tikrai sunerimęs. Labai daug kosėjau.“

AFP/„Scanpix“ nuotr./„Australian Open“
AFP/„Scanpix“ nuotr./„Australian Open“

Ypatingi sunkumai gali ištikti tenisininkus, kurie serga astma – tai dukart Vimbldoną laimėjusi Petra Kvitova (WTA-8) ir „US Open“ pusfinalio dalyvis Matteo Berrettinis (ATP-8). Kol kas dvi aštuntosios pasaulio raketės turnyre sunkumų nepatyrė.

„Visiems sąlygos tos pačios. Žinoma, kad gali būti labai sunku kvėpuoti, tačiau su savimi turiu savo vaistus“, – teigė čekė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Deuce