2018 11 25

Kroatijos herojaus Marino Čiličiaus pergalė padėjo laimėti Daviso taurę

Visą finalo seriją vienetų varžybose tikru savo šalies lyderiu buvęs Marinas Čiličius (ATP-7) laimėjo dar vieną užtikrintą dvikovą ir padidino Kroatijos persvarą iki 3:1, o šis skirtumas, likus vienam susitikimui, tapo nebepavejamas.
Marinas Čiličius
Marinas Čiličius / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Kroatas per 2 valandas ir 19 minučių rezultatu 7:6(3), 6:3, 6:3 nugalėjo ketvirtą Prancūzijos raketę Lucasą Pouille (ATP-32).

Iš pradžių Prancūzijos rinktinės kapitonas Yannickas Noah į kovą su M.Čiličiumi planavo leisti Jeremy Chardy, tačiau galiausiai rinkosi tarp L.Pouille ir P.H.Herberto.

Ir vėl lojalumą savo šaliai pademonstravęs M.Čiličius eilinį sykį tiesiog nuostabiai padavinėjo pirmaisiais bandymais – laimėjo 89 procentus (39/44) kamuoliukų, o prancūzui nesuteikė nei vieno break point'o.

„Ne kiekvieną dieną tampi pasaulio čempionu. Mūsų šaliai – tai svajonės išsipildymas. Jūs matote, kokie aistringi ir atsidavę yra Kroatijos aistruoliai. Net baisu pagalvoti, kas darosi namuose (Kroatijoje)“, – teigė Čiličius.

Kroatas už savo šalį Daviso taurėje per savo karjerą sužaidė beveik 40 susitikimų. 2016 metais jis buvo per vieną setą nuo triumfo, kuomet 2:0 pirmavo prieš J.M.Del Potro, tačiau sugebėjo pralaimėti.

Kroatijai tai antroji Daviso taurė per visą turnyro istoriją. Paskutinį kartą ši šalis „Davis Cup“ buvo laimėjusi 2005 metais, kuomet žaidė tokie tenisininkai kaip Ivanas Ljubičičius ar Mario Ančičius.

Priminsime, kad Prancūzija gynė praėjusiais metais iškovotą Daviso taurę. Kitąmet keisis turnyro formatas, o nugalėtojas paaiškės sezono pabaigoje, kai 18 rinktinių varžysis vieną savaitę.