Laurynas Grigelis tapo čempionu Italijoje ir stipriai kils pasaulio reitinge

Laurynas Grigelis
Bergamo "Challenger" nuotr. / Laurynas Grigelis
0

411-ą vietą pasaulio reitinge užimantis Laurynas Grigelis tapo Italijoje vykusio „Futures“ serijos turnyro nugalėtoju. 23-ejų metų lietuvis finale atsitiesė po pralaimėto pirmo seto ir rezultatu 6:7(7), 6:3, 7:5 nugalėjo prancūzą Quentiną Halysą (ATP 627). Mačas truko dvi valandas ir 20 minučių. L.Grigelis ypač sėkmingai atliko padavimus ir per visą susitikimą nepralaimėjo nė vienos savo kirčių serijos.

Pirmas setas klostėsi labai atkakliai. Abu žaidėjai rinko taškus po savo padavimų. Pratęsimo pabaigoje 18-metis Q.Halysas sužaidė sėkmingiau ir setą laimėjo po 53-is minutes trukusios kovos.

Antro seto viduryje L.Grigeliui pagaliau pavyko laimėti penkeriais metais jaunesnio oponento padavimus. Lietuvis išsiveržė į priekį 4:2, nelengvai, tačiau išsaugojo iniciatyvą.

Lemiamo seto pabaigoje Q.Halysas dar kartą pralaimėjo savo padavimus. L.Grigelis prie padavimų linijos neklydo ir iškovojo labai svarbią pergalę.

Turnyro nugalėtojui atiteko 27 reitingo taškai. Finalo dalyvis tenkinosi 15 reitingo taškų.

L.Grigelis po sėkmingo pasirodymo „Citta di Sondrio“ turnyre ATP klasifikacijoje kils apytiksliai šešiasdešimčia pozicijų.

L.Grigelis kitą savaitę žais dar viename „Futures“ turnyre Italijoje. Pirmame rate jam teks kovoti su ketvirtu pagal skirstymą čeku Mareku Michalicka (ATP 299).