Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gruodžio 15d. 13:11

Lietuvoje siekiama surengti didžiausią Baltijos šalyse teniso turnyrą

Mačo akimirka
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Mačo akimirka

Lietuvoje siekiama suorganizuoti didžiausią ATP „Challenger“ serijos teniso turnyrą Baltijos šalyse. Varžybų prizinį fondą sudarytų 106 tūkstančiai eurų. Papildomai būtų pasirūpinta ir turnyro dalyviais. Net Skandinavijos šalys turi tik vieną tokį turnyrą.

Į tokio rango varžybas suvažiuotų daugelis pirmo ATP šimtuko žaidėjų, taip pat ir du geriausi Lietuvos tenisininkai Ričardas Berankis su Laurynu Grigeliu. Tačiau kol kas oficiali paraiška nėra pateikta. 

„Šiuo metu yra ieškoma tinkama savaitė kitų metų kalendoriuje. Bandoma kalbėtis su ATP organizacija dėl galimybės šį turnyrą įtraukti į kalendorių“, - kalbėjo Lietuvos teniso sąjungos prezidentas Ramūnas Grušas. „Ir lygiagrečiai yra ieškomas potencialus, rimtas rėmėjas, kuris galėtų bent penkeriems metams įsipareigoti, sakykim, dėl mažiausiai 70 procentų finansavimo šitam turnyrui.“

Penkerių metų rėmimas ir 70-ies procentų finansavimo garantija – sumoje gaunasi 2,5 mln. litų. Tai kol kas pagrindinė dilema, nes kitas sąlygas surengti tokio rango varžybas Lietuva atitinka. Planuojama, kad turnyras SEB arenoje vyktų rugsėjo pabaigoje arba spalio pradžioje.

„Kol kas negaliu pasakyti šimtu procentų, kad kitais metais toks turnyras Lietuvoje tikrai įvyks. Bet, kad jis planuojamas ganėtinai rimtai, tai taip. Manau, kad iki naujų metų mes turime pateikti paraišką ir pasižiūrėti ar yra galimybė šį turnyrą įtraukti į ATP kalendorių, o iki kovo mėnesio turime žinoti biudžetus“, - pasakojo R.Grušas.

Tiesa teniso sąjungos atstovai tokio turnyro rengimą be valdžios pagalbos sunkiai įsivaizduoja. Taip pat ir be dviejų geriausių Lietuvos tenisininkų.

„Tai yra vienas iš pagrindinių akcentų, jeigu daryti tokį turnyrą, tai jame turėtų dalyvauti ir abu mūsų geriausi tenisininkai. Be jų rengti tokias varžybas nėra absoliučiai jokios prasmės. O viską sudėjus gautųsi didelis įvykis“,- atviravo Lietuvos teniso sąjungos prezidentas R.Grušas. „Aišku, prie tokių varžybų organizavimo turi prisidėti ir valdžia. Todėl šį turnyrą ir norima pavadinti „Vilnius Open“ arba „Lithuanian Open“, tai reprezentuotų mūsų šalį, o turnyras būtų įdomus daugeliui aplinkinių šalių.

Didžiausiame „Challenger“ serijos turnyre, nugalėtojui atitenka 125 ATP reitingo taškai. Neabejojama, kad tokio turnyro atsiradimas Lietuvoje stipriai prisidėtų prie dar didesnio šio žaidimo populiarumo.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Deuce