Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos neįgaliųjų teniso rinktinė ruošiasi debiutui pasaulio čempionato atrankoje

Lietuvos neįgaliųjų teniso rinktinė su A.Butkevičiumi ir E.Liachovičiūte.
A.Pliadžio nuotr. / Lietuvos neįgaliųjų teniso rinktinė su A.Butkevičiumi ir E.Liachovičiūte.
Šaltinis: sportas.info
0
A A

Mūsų šalies neįgaliųjų rinktinė, kurią sudaro Aleksandras Pacevičius, Aleksandras Olechnovičus ir Janas Vysockis, kartu su dar 12 komandų nuo vasario 29 d. varžysis Turkijoje vyksiančiame pasaulio čempionato atrankos turnyre „2012 BNP Paribas World Team Cup Qualification – Europe“. Jame bus kovojama dėl kelialapių į gegužę Naujojoje Zelandijoje vyksiantį finalinį etapą.

Neįgaliųjų tenise pasaulio komandinis čempionatas yra prilyginimas Daviso taurės turnyrui sveikųjų varžybose.

„Tikimės laimėti“, – paklaustas, kokius tikslus kelia sau ir bendražygiams Turkijoje, nesudvejojo Lietuvos neįgaliųjų klubo (LNTK) prezidentas A. Pacevičius. Nors iš būsimų varžovų mūsų šalies atstovams geriau pažįstami tik rusai ir ukrainiečiai, su kuriais ne kartą teko susidurti tarptautiniuose turnyruose Lietuvoje ir užsienyje.

Į svarbiausias kol kas karjeros varžybas Lietuvos tenisininkai iškeliaus vasario 27 d. Rėmėjų nupirktu autobusiuku, pritaikytu neįgaliųjų kelionėms, rinktinė pasieks Rygą. Iš čia skris į didžiausią Turkijos miestą Stambulą, o iš ten – į kitoje Turkijos pusėje esančia Antaliją. Sportininkai vešis ir žaidimui skirtus vežimėlius, kitą inventorių.

Visa išvyka kainuos daugiau nei 10 tūkst. litų. Pagrindinis rėmėjas – Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas Algirdas Butkevičius. „Aš jo paprašiau padėti, nes irgi esu socialdemokratų partijos narys“, – teigė A.Pacevičius.

„Teniso nežaidžiu. Bet negalėjau pasakyti „ne“ Aleksandrui. Visada stengiuosi padėti žmonėms, kuriems yra sunkiau nei kitiems dalyvauti įvairiuose tarptautiniuose renginiuose. Nuolat remiu sportininkus ir apygardoje, kurioje esu išrinktas. Savo globotiniu galiu pavadinti parolimpietį lengvaatletį Tomą Kairį. Įkalbėjau jį baigti Kūno kultūros akademiją“, – pasakojo A.Butkevičius.

Jaunystėje Lietuvos laisvųjų imtynių jaunimo čempionu ir suaugusiųjų pirmenybių prizininku buvęs A.Butkevičius neslėpė – teniso taisykles jis išmoko tik kiek daugau nei prieš metus. „Dabar jau pasižiūriu ir aukščiausio lygio varžybas per televizorių. Bet pats nebesiryžčiau žaisti tenisą“,- šyptelėjo politikas, nuo aktyvaus sporto nutolęs studijų laikais. Jis ir dabar du ar tris kartus per savaitę lieja prakaitą sporto klube. Bet persistengti negali – jaučiasi dar nesulaukus trisdešimtmečio patirtos stuburo išvaržos pasekmės.

„Sportas mane lydi nuo mažens. Stipraus žmogaus stipri ir dvasia. Jis turi daugiau energijos ir atlikdamas savo tiesioginį darbą, nesvarbu, kokias pareigas užimtų“, – teigė A.Butkevičius, atvykęs susitikti su neįgaliųjų teniso rinktinės nariais SEB arenoje.

Sostinėje esančioje arenoje Lietuvos neįgaliuosius tenisininkus galima sutikti kone kasdien. Čia jie intensyviai rengiasi pasaulio čempionato atrankai.  Ruoštis svarbioms kovoms sportininkams padeda Vilniaus teniso akademijos (VTA) trenerė Asta Kęstaitytė.

„Ji yra vaikų trenerė. Bet kovo mėnesį turėtų skristi į Angliją, kur vyks neįgaliųjų tenisininkų trenerių kursai“, – paaiškino A.Pacevičius. Patarimų neįgaliesiems tenisininkams negaili ir VTA vyr. trenerė Edita Liachovičiūtė.

LNTK prezidentas neslėpė – jaudulys prieš kelionę į Turkiją jaučiasi. Nes tai bus aukščiausio lygio varžybos, kuriose jėgas mėgins neįgalieji Lietuvos tenisininkai. Iki šiol jiems teko žaisti tik Tarptautinės teniso federacijos (ITF) „Futures“ serijos turnyruose. Beje, du iš jų rengiami Vilniuje.

A.Pacevičius džiaugėsi, kad be A.Butkevičiaus LNTK turi ir būrį kitų bičiulių, kurių parama labai svarbi neįgaliesiems tenisininkams: „Tai – Romas Paulauskas ,nuo kurio viskas prasidejo,Viktoras Valentukevicius, Gintautas Galvanauskas, Darius Mockus, SEB arenos vadovai, Lietuvos teniso sąjunga. Be jų  nematomos paramos irgi nieko nepavyktų“.

Neįgaliųjų teniso entuziastas apgailestavo, kad LNTK bičiulių gretose nėra Lietuvos parolimpinio komiteto.

„Mes neprašome iš jų pinigų – rėmėjų susirandame patys. Bet labai skaudu skaityti, kai parolimpinio komiteto prezidentas Vytautas Kvietkauskas pareiškia, kad Lietuvoje neįgaliųjų tenisas nepopuliarus, o mūsų žaidimo lygis nėra aukštas, todėl neturime galimybių patekti į Londono parolimpiadą. Geriau jau nieko nesakytų. Keista, kad pats tenisą žaidžiantis V.Kvietkauskas taip žiūri į mūsų pastangas. Buvome kelis kartus su juo susitikę, bet nejaučiame jokio palaikymo.

Juk mes pirmieji nors mes pirmieji Baltijos šalyse pradėjome žaisti tenisą. Pirmieji iš buvusios SSRS respublikų surengėme „Futures“ turnyrą. Tai perspektyvi sporto šaka, yra visos sąlygos ją vystyti. Mus visateisiu nariu priėmė Lietuvos teniso sąjunga (LTS). Mums labai padeda Vilniaus teniso akademija, SEB arena. O parolimpinis komitetas nevertina“, – stebėjosi A.Pacevičius.

LNTK stengiasi į tenisą įtraukti kuo daugiau neįgaliųjų. Bet ir čia susiduria su abejingumo siena. Į kvietimą burti teniso grupes kol kas atsiliepė tik vienas iš kelių dešimčių Lietuvos neįgaliųjų sporto klubų – Kauno RSK. Jo atstovai buvo atvykę į Vilnių, kai čia gruodžio mėnesį lankėsi svečiai iš Olandijos – žinomas neįgaliųjų teniso treneris Marcas Kalkmanas ir 18-metis judėjimo negalią turintis tenisininkas iš Olandijos Florianas de Boeris (54-oji neįgaliųjų teniso jaunių raketė pasaulyje).

„Duosime kauniečiams vežimėlius, kuriuos gavome iš ITF. Jie jau rado aikštę, kurioje žais.

Būtina plėsti šią sporto šaką. Norisi pritraukti vaikų.. .Bet kažkodėl jie neatkreipia dėmesio į mus.O juk nemokamai duotume inventorių, net galėtume atsivežti iš namų. Vilniuje yra puikios sąlygos žaidimui. Viskas pritaikyta neįgaliesiems. Net užsieniečiai stebisi, kokias turime galimybes SEB arenoje. Čia net viešbutis tame pačiame pastate. Planuojame čia rengti net tarptautines stovyklas“, – kalbėjo LNKT vadovas, dirbantis visuomeniniais pagrindais.

A.Pacevičius dirba genimas entuziazmo. „Man labai patinka mano užsiėmimas. Ir aš įrodžiau, kad daug ką galima pasiekti net neturint pinigų. Kiti kalbą iškart pradeda nuo pinigų. Mano nuomone – jei bus noras, entuziazmas, bus ir pinigų“, – tikino su žmona aštuoniolikmetį sūnų Eriką užauginęs tenisininkas.

sportas.info
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Lauko tenisas
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Deuce