2018 11 30

Lietuvos tenisininkai buvo pastebimi tarptautiniame turnyre Vilniuje

Penktadienį SEB arenoje Vilniuje finišavo didžiulio susidomėjimo susilaukęs „Tennis Europe“ (TE) serijos jaunių (iki 12 metų) teniso turnyras „Vilnius Tennis Academy Decennial Cup“, kuriame žibėjo ir Lietuvos sportininkai.
Jaunių teniso turnyras
Jaunių teniso turnyras / organizatorių nuotr.

Turnyre buvo užpildytos visos lentelės net kvalifikacijoje, o dar visam būriui tenisininkų neužteko vietos. Į Vilnių atvyko jaunieji tenisininkai iš beveik 20 Europos valstybių.

Iš 25 varžybose startavusių Lietuvos tenisininkų geriausiai pasirodė VTA auklėtinė Vaida Matusevičiūtė. Ji merginų vienetų pagrindinėse varžybose įveikė tris varžoves ir prasibrovė iki pusfinalio. Ji 6:1, 6:1 nugalėjo vokietę Anouk van Riesen, 6:3, 6:1 – latvę Laurą Ozolą ir 6:3, 6:3 – rusę Eriką Bosają. Pusfinalyje V.Matusevičiūtė 1:6, 1:6 nusileido kitai rusei Dariai Šadčniovai.

Pastaroji finale 4:6, 2:6 pralaimėjo čempione tapusiai lenkei Weronikai Ewald. Ketvirtfinalį tarp merginų pasiekė dar viena lietuvė – Liepa Šataitė.

Tuo tarpu 12-mečių merginų paguodos turnyre triumfavo lietuvė Patricija Cechanavičiūtė. VTA sportininkė paguodos varžybose įveikė tris varžoves, o finale 5:4 (5-3), 1:4, 4:0 pranoko estę Brit Martin.

Vaikinų turnyre taurę į viršų taip pat kėlė Lenkijos atstovas. Tomaszas Berkieka finale 6:4, 6:3 įveikė suomį Leo Stenlundą.

Geriausiai iš lietuvių pasirodė ketvirtfinalį pasiekę Julius Aleksandrovas bei Haroldas Kulnys. Tuo tarpu Augustas Vasiliauskas pateko į paguodos turnyro finalą, kuriame turėjo pripažinti suomio Otso Martikaineno pranašumą.

Merginų dvejetų varžybose iki pusfinalio prasibrovė V.Matusevičiūtės ir latvės Polinos Korolovos pora. Pirmąjį ratą įveikė, bet ketvirtfinalyje suklupo Sandra Eglinskaitės ir Viltė Vaitkevičiūtė bei Tėja Mikulytė ir Gabrielė Rimkutė. Vaikinų dvejetų varžybų ketvirtfinalyje žaidė J.Aleksandrovo ir ruso Ilja Malcevo duetas.

Šio turnyro dvejetų čempionėmis merginų grupėje tapo lenkės Weronikos Ewald ir Anos Vaščenkos pora. Tuo tarpu vaikinų grupėje triumfavo prancūzų Juleso Caby ir Michaelo Kouame duetas.

Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams