2017 03 20

Maestro triumfas: Rogeris Federeris Indian Velse iškovojo 90-ą karjeros titulą

Šių metų „Australian Open“ čempionas Rogeris Federeris JAV iškovojo savo antrąjį sezono titulą. Penktąjį kartą Indian Velse triumfavęs 34-erių šveicaras sekmadienį vykusiame „BNP Paribas Open“ turnyro finale 6:4, 7:5 nugalėjo tautietį Staną Wawrinką ir iš 23 žaistų tarpusavio susitikimų laimėjo net 20 kartą.
Rogeris Federeris
Rogeris Federeris / „Scanpix“ nuotr.

R.Federeris Indian Velse šiemet taip ir liko nepralaimėjęs nė vieno seto. Tai šveicarui buvo septintasis finalas „BNP Paribas Open“ pirmenybėse bei penktasis laimėtas trofėjus.

R.Federeris taip ir lieka niekada nepralaimėjęs S.Wawrinkai ant kieto aikštės paviršiaus (15-0). Šveicarijos maestro tai 25 laimėtas „Masters“ serijos titulas bei jubiliejinis, 90 ATP turnyro trofėjus.

Tuo tarpu S.Wawrinka „BNP Paribas Open“ finale žaidė pirmą sykį, o „Masters“ serijos kovoje dėl titulo laimėjo vos kartą Monte Karle (1-3). Finaluose šveicaras patyrė 11 pralaimėjimą iš 26 susitikimų.

R.Federeris taip pat tapo ir vyriausiu „BNP Paribas Open“ čempionu, nes šiuo metu jam yra 35-eri.

Beje, tai buvo pirmasis kartas nuo 2001 metų, kai vyrų vienetų turnyro finale susitinka vienos šalies atstovai. Prieš 16 metų amerikietiškoje kovoje dėl titulo Kalifornijoje Andre Agassis nugalėjo Pete'ą Samprasą.

„BNP Paribas Open“ čempionui atiteko 1000 ATP reitingo taškų bei 1,17 mln. JAV dolerių piniginė premija.

R.Federeris pirmadienį pasirodysiančiame ATP pasaulio reitinge pakils į šeštąją poziciją.