Marcosas Baghdatis laikomas aiškiu favoritu akistatoje su Ričardu Berankiu

Ričardas Berankis
opendorleans.com / Ričardas Berankis
0

Ričardas Berankis sieks antrą kartą karjeroje patekti į ATP serijos turnyrų pusfinalį. Stokholme vykstančio turnyro ketvirtfinalyje Lietuvos tenisininkas kausis su garsiausiu Kipro tenisininku Marcosu Baghdačiu. Mačas Lietuvos laiku prasidės apie 14:30 ir bus transliuojamas internete.

Šis susitikimas yra ypač svarbus geriausiam Lietuvos tenisininkui, nes pergalės atveju R.Berankis labai sustiprintų savo šansus sezoną baigti pirmame ATP reitingo šimtuke. Šiuo metu jis – 95-as.

M.Baghdatis demonstruoja gerą sportinę formą. 27 metų tenisininkas šiuo metu užima 33-ią vietą ATP klasifikacijoje, tai aukščiausia jo pozicija šį sezoną. 2006 metais žaidėjas iš Kipro buvo pakilęs net iki 8 pozicijos pasaulio reitinge.

M.Baghdatis paskutiniu metu laimėjo septynis iš dešimties susitikimų. Tenisininkas Stokholmo turnyrą pradėjo užtikrinta pergale 6:4, 6:2 prieš belgą Davidą Goffiną (ATP 45). Antrame rate 6:0, 3:0 triuškino Kolumbijos tenisininką Alejandro Fallą (ATP 54), kol pastarasis dėl kojos traumos atsisakė tęsti kovą.

R.Berankiui turnyre abu kartus prireikė trijų setų. Lietuvis 4:6, 6:4, 6:1 nugalėjo ispaną Albertą Ramosą (ATP 48) ir 4:6, 6:4, 6:2 palaužė vokietį Florianą Mayerį (ATP 28).

Tai bus pirma abiejų tenisininkų akistata karjeroje. Akivaizdžiu mačo favoritu vadinamas kiprietis.

Karjeros pinigai: 5,2 mln. dolerių

Kipro atstovas per karjerą laimėjo keturis ATP turnyrus. 2009 metais triumfavo Stokholmo turnyre.

M.Baghdatis mėgsta žaisti nuo galinės linijos, o pavojingiausiais smūgiais vadina padavimą ir forehandą. Šį sezoną jis dalyvauja tik aukščiausios kategorijos turnyruose ir daug kartų buvo susitikęs su geriausiais pasaulio žaidėjais – tris kartus žaidė su Andy Murray, du kartus su Jo-Wilfiredu Tsonga, kartą su Novaku Džokovičiumi ir kitais.

M.Baghdatis šį sezoną nugalėjo Juaną Martiną del Potro, Kei Nishikorį ir Milošą Raoničių. Žaidė trijų ATP turnyrų pusfinaliuose ir sieks ketvirtojo.

R.Berankis šį sezoną iškovojo 31-ą pergalę ir patyrė 17-a pralaimėjimų, tačiau daug laimėjimų buvo pasiekta „Challenger“ serijos varžybose.

Už pergalę tenisininkui atiteks 90 reitingo taškų ir 86 tūkst. litų piniginė premija. Pusfinalyje lauks akistata su pirmu pagal skirstymą prancūzu Jo-Wilfriedu Tsonga (ATP 7) arba ukrainiečiu Sergejumi Stachovskiu (ATP 92).