2011 08 12

Marija Šarapova, Vera Zvonareva, Li Na ir Petra Kvitova baigė kovą „Rogers Cup“ turnyre

Ketvirtadienis buvo sunki diena geriausioms „Rogers Cup“ turnyro tenisininkėms. Vera Zvonareva, Marija Šarapova, Li Na ir Petra Kvitova – 3, 5, 6 ir 7 pagal skirstymą turnyro raketė, krito po dviejų setų kovos aštunfinalyje. Turnyro pagrindinėmis favoritėmis liko Viktorija Azarenka ir Serena Williams.
Marija Šarapova
Marija Šarapova / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Pirma su turnyru atsisveikino Li Na. Kinijos superžvaigždė, po pertraukos sugrįžusi į kortus neprilygo dešimtai pagal skirstymą Australijos tenisininkei Samanthai Stosur – 2:6, 4:6. S.Stosur iškovojo visas keturias pergales prieš Li Na, nepralaimėjo nė vieno seto.

„Ji turi galingą padavimą. Ne tokį, kaip kitos merginos“, – po nesėkmės pareiškė Li Na. „Sunku po pertraukos įsižaisti. Nežaidžiau šešias ar septynias savaites. Pradžioje nelabai žinojau ką daryti. Tikiuosi nuo rytojaus pradėsiu sunkiai treniruotis ir tinkamai pasiruošiu turnyrui Sinsinatyje.“

Iš varžybų pasitraukė ir Vimbldono nugalėtoja Petra Kvitova. Čekijos tenisininkė 1:6, 2:6 nusileido Andreai Petkovič Vokietijos. P.Kvitova keturis kartus pralaimėjo savo padavimus.

„Tikėjausi sunkios kovos. Tačiau žaidimo sąlygos buvo sudėtingos, o ji nežaidė ilgą laiką“, – po pergalės varžovės prastą žaidimą aiškino A.Petkovič. „Žinau, kaip pati jaučiuosi per pirmus mačus, kai esu nežaidusi mėnesį ar du.“

Agnieszka Radwanska antrą kartą per keturias dienas nugalėjo Verą Zvonarevą. Lenkijos tenisininkė prieš tai Rusijos atstovę nugalėjo Karlsbado turnyro finale, dabar ir „Rogers Cup“ aštunfinalyje – 6:4, 7:6(4).

Karjeros pergalę iškovojo Galina Voskobojeva. Kazachstano atstovė 6:3, 7:5 nugalėjo penktą pasaulio raketę Mariją Šarapovą.

„Ji šiame turnyre žaidžia labai gerai. Pademonstravo didelį pasitikėjimą, gerai judėjo ir atliko padavimus“, – varžovę gyrė M.Šarapova. „Jeigu ji ir toliau taip žais, tikrai nebus toje reitingo vietoje kurioje yra dabar.“

Rusijoje gimusi G.Voskobojeva 2010 metais finišavo 528-oje reitingo vietoje. Dabar užima 135-ą laiptelį.  Prieš tai vykusioje dvikovoje tenisininkė nugalėjo dar vieną pirmo dešimtuko žaidėją – Marion Bartoli.

Ketvirta pagal skirstymą turnyre Viktorija Azarenka nesutinka sau lygių. Baltarusijos tenisininkė 6:1, 6:2 nugalėjo po kvalifikacijos į pagrindinį turnyrą iškopusią ispanę Maria Jose Martinez Sanchez. Ketvirtfinalį pasiekė ir Roberta Vinci. Italijos tenisininkė 7:6(3), 6:2 nugalėjo Aną Ivanovič.

Serena Williams išplėšė sunkią pergalę akistatoje su buvusia TOP 15-os žaidėja Zheng Jie – 4:6, 6:3, 6:3.

Lucie Safarova iš tolesnės kovos eliminavo 8-ą pagal skirstymą Italijos atstovę Francesca Schiavone. Čekijos tenisininkė šventė pergalę rezultatu 6:3, 6:3.