2018 06 24

Marinas Čiličius nukovė Novaką Džokovičių ir triumfavo Londone

Šeštoji pasaulio raketė Marinas Čiličius antrą kartą tapo Londono ATP 500 serijos turnyro čempionu.
Marinas Čiličius
Marinas Čiličius / „Scanpix“ nuotr.

Turnyro finale kroatas po beveik trijų valandų kovos 5:7, 7:6(4), 6:3 palaužė Novaką Džokovičių (ATP-22).

M.Čiličius pralaimėjo pirmąjį setą ir antrajame atsiliko 4:5, tačiau sugebėjo atsitiesti ir galiausiai palaužė buvusią pirmąją pasaulio raketę.

Tai buvo vos antroji kroato pergalė per 16 susitikimų su N.Džokovičiumi.

„Bandžiau emociškai išlikti žaidime. Žinoma, tai buvo labai sunkus mačas. Neturėjau jokio atokvėpio. Man labai palengvėjo, kad laimėjau. Tai nuostabi savaitė“, – džiaugėsi M.Čiličius.

Tai buvo jau 18-as Kroatijos tenisininko ATP serijos titulas. Jis bent vieną trofėjų iškovojo jau vienuolika sezonų iš eilės.

Pirmadienį atnaujintame ATP reitinge M.Čiličius pakils į penktąją vietą.

N.Džokovičius finale žaidė po metų pertraukos ir pasveikino varžovą: „Jis nusipelnė laimėti. Man tai skaudus pralaimėjimas, bet turiu žiūrėti į teigiamą pusę. Aš finale nežaidžiau beveik metus.“