Dabar populiaru
Publikuota: 2012 vasario 28d. 10:19

Marko Džokovičiaus istorija, arba ką reiškia būti geriausio pasaulio tenisininko broliu?

Novakas Džokovičius kartu su broliais – Džordže (centre) ir Marko (dešinėje).
PC/Scanpix nuotr. / Novakas Džokovičius kartu su broliais – Džordže (centre) ir Marko (dešinėje).

Turėti vyresnį brolį, kuris yra pirmoji planetos raketė, be abejonės, suteikia krūvą privalumų, tačiau kartu ir milžinišką spaudimą. Taip kalba Marko Džokovičius, kurio brolis Novakas šiuo metu karaliauja tenise.

Ketveriais metais už Novaką jaunesnis Marko taip pat yra profesionalus tenisininkas, tačiau korte jis kol kas garsus tik kaip pirmosios planetos raketės brolis. Pasaulio reitingo piramidėje jis rikiuojasi toli apačioje – 869 vietoje, o aukščiausiai buvo pakilęs iki 628 laiptelio.

Tai nė iš tolo neprilygsta Novako Džokovičiaus pasiekimams, kuris jau yra laimėjęs penkis prestižinius „Didžiojo kirčio“ turnyrus, o geriausiu pasaulio tenisininku yra tituluojama 33 pastarąsias savaites. Ir nė negalvoja trauktis.

„Scanpix“ nuotr./Markas Džokovičius
Marko Džokovičius

„Privilegija turėti tokį brolį. Jis man labai daug padeda. Apie tenisą jis žino labai daug ir nuolat spaudžia mane daugiau ir daugiau treniruotis, gerinti žaidimą ir nedaryti klaidų, kurias jis darė būdamas mano amžiaus. Tačiau mūsų lyginti negalima“, – teigė Marko.

Vardinis kvietimas į prestižinį turnyrą

Būdamas 20-ies, kaip dabar Marko, Novakas jau buvo trečioji planetos raketė, o savo trofėjų kolekcijoje turėjo ir „Australian Open“ čempiono titulą.

Marko neturi net žemiausio „Futures“ lygio čempiono titulo. Tačiau Novakas Džokovičius jam atveria daugybę durų ten, kur jis niekada nepatektų, jei nebūtų geriausio pasaulio tenisininko brolis.

Pavyzdžiui, į „ATP 500“ serijos turnyrą Dubajuje, kurio prizų fondą sudaro 1,7 mln. JAV dolerių. Kaip Marko Džokovičius jame atsidūrė? Jis gavo vardinį kvietimą! Būtų keista, kad turtingi arabai į savo turnyrą kviestų tik 869 raketę, jeigu jo pavardė nebūtų Džokovičius.

Tiesa, korte giminystės ryšiai kol kas ne itin padeda. Jau pirmajame Dubajaus turnyro rate Marko Džokovičius 3:6, 2:6 neprilygo Andrejui Golubevui (ATP 143).

Pinigų niekada netrūksta

Tačiau Marko tiki, kad ateityje jis gali susikurti savo vardą. „Žinau, kad galiu žaisti gerai“, – pasitikėjimo savo jėgomis neslepia serbas, kurio karjerą pernai 10 mėnesių buvo nutraukusi sunki riešo trauma.

„Po tos traumos daugiausia žaidžiau tik atrankos varžybose ir „Futures“ turnyruose. Sugrįžti tikrai labai sunku“, – tęsė M.Džokovičius.

Jam nebaisi ir kita problema, pražudanti daugybę talentingų tenisininkų – pinigai. Nors M.Džokovičius per karjerą korte yra uždirbęs tik 35 tūkst. JAV dolerių, jis gali drąsiai naudotis tūkstantį kartų didesniais brolio lobiais – per 35 mln. JAV dolerių.

„Galiu turėti viską, ko man reikia – bet kurį trenerį ir geriausias treniruočių sąlygas“, – neslėpė M.Džokovičius.

Pavardė varžovams – lyg raudonas skuduras buliui

Bet yra ir kita medalio pusė. „Tai, kad esi, geriausio pasaulio tenisininko broliu, turi ir neigiamų pusių. Spaudimas yra tiesiog milžiniškas. Visi tikisi tik aukščiausių rezultatų, o tai pasiekti yra be galo sunku. Tačiau aš stengiuosi. Darau viską, ką galiu“, – atviravo M.Džokovičius.

Anot Marko, Džokovičiaus pavardė korte veikia ir jo varžovus – lyg raudonas skuduras bulių. „Jie labiau stengiasi. Matau didžiulį skirtumą, kaip varžovai žaidžia prieš mane ir prieš kitus. Aš turiu dantimis ir nagais kautis dėl kiekvieno taško“, – mano Marko.

„Kita vertus, gal kartais tai varžovus ir gąsdina. Žinote, žaidžiu prieš Novako brolį, tad privalau jį nugalėti. Kaip ir A.Golubevas – mačo pradžioje jis tikrai nebuvo užtikrintas. Vėliau jis žaidė tikrai gerai, tačiau pamačiau, kad jo lygis nėra labai toli nuo mano. Tai mane įkvepia ir viliuosi, kad ateityje žaisiu daug geriau“, – kalbėjo 869-oji planetos raketė.

Gal ir taip, tačiau pritemdyti Novako Džokovičiaus žvaigždę jam bus be galo sunku. Kaip, beje, ir trečiajam Džokovičiui – 16-mečiui Džordže, kuris taip pat siekia vyriausiojo brolio sėkmės, bet kol kas nežiba jaunių tenise (ITF 938).

Vargu ar jiems kada nors pavyks išlįsti iš Novako šešėlio, tačiau gal nėra taip jau blogai, kai tavo brolis – geriausias tenisininkas pasaulyje?

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mados infekcija

Euromaster

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie Deuce