2018 01 19

Melburno pragare baigėsi 15-metės mergaitės iš Ukrainos pasaka

Vos 15-os metų mergina iš Ukrainos Marta Kostiuk tapo tikra „Australian Open“ sensacija, nes nepaisant itin jauno amžiaus sugebėjo pasiekti trečią „Didžiojo kirčio“ turnyro Melburne ratą. Tokio žygio moterų tenisas nebuvo matęs jau 20 metų. Tačiau pasakišką jos pasirodymą sustabdė tėvynainė Elena Svitolina.
Marta Kostiuk
Marta Kostiuk / „Scanpix“ nuotr.

Antrą dieną Melburne kepinant 40-ies laipsnių karščiui E.Svitolina šventė pergalę 6:2, 6:2. Ji yra viena iš penkių žaidėjų, kuri pretenduoja tapti pirma pasaulio rakete po „Australian Open“ čempionato.

„Buvo nelinksma žaisti prieš kitą Ukrainos tenisininkę. Kovoti su tėvynaine visada sunku, – po pergalės kalbėjo E.Svitolina. – Tačiau ji yra puiki ir jos laukia nuostabi ateitis. Apie ją mes dar daug išgirsime.“

„Scanpix“ nuotr./Elena Svitolina ir Marta Kostiuk

M.Kostiuk į turnyrą pateko būdama vos 521-oje pasaulinio reitingo vietoje. Ukrainietė iškovojo tris pergales ir sėkmingai įveikė kvalifikaciją.

Pagrindinėse varžybose Marta įveikė dar dvi varžoves ir tapo jauniausia po legendinės Martinos Hingis pasiekimo 1996-aisiais metais, kuri iškovojo pergalę pagrindinėse „Australian Open“ varžybose.

E.Svitolina pirmą kartą pateko į ketvirtą „Australian Open“ varžybų ratą, o kitame etape kovos su Denisa Allertova, kuri 6:1, 6:4 nugalėjo Magdą Linettę.

Savo lentelės pusėje E.Svitolina liko vienintelė skirstyta žaidėja.