Publikuota: 2018 rugpjūčio 20d. 07:55

Novakas Džokovičius tapo čempionu Sinsinatyje ir perrašė istoriją

Novakas Džokovičius
„Scanpix“ nuotr. / Novakas Džokovičius

Pirmąjį „Western & Southern Open” titulą karjeroje iškovojęs Novakas Džokovičius (ATP-10) tapo pirmuoju tenisininku istorijoje, laimėjusiu visus „Masters“ serijos turnyrus bent po vieną kartą.

Serbas sekmadienio finale 6:4, 6:4 nugalėjo Rogerį Federerį (ATP-2). Tai buvo net 46-asis šių žaidėjų susitikimas ATP ture. Laimėjęs, Nolė tarpusavio akistatose pirmauja 24:22.

N.Džokovičiui prireikė net 5 metų, kol galiausiai pavyko laimėti paskutinįjį – devintąjį „Masters“ serijos turnyrą. Priešpaskutinis – aštuntasis titulas buvo laimėtas dar 2013 metų balandį.

Monte Karle gyvenantis Serbijos tenisininkas laimėjo net 78 procentus savo antrųjų padavimų. Nors šveicarų maestro atliko 11 neatremiamų padavimų, antraisiais padavimais jis laimėjo vos 47 procentus kamuoliukų.

Įdomu tai, jog ne per seniausiai 37-ąjį gimtadienį atšventusiam šveicarui tai buvo pirmasis pralaimėjimas Sinsinačio finale. Iki tol R.Federeris buvo laimėjęs visus septynis finalinius susitikimus.

Tūkstantį ATP taškų į savo kraitį įsirašęs N.Džokovičius naujausiame reitinge turėtų pakilti į šeštąją vietą, tuo tarpu 600 taškų laimėjęs R.Federeris išlaikys 2-ąją poziciją.

Visgi abiem tenisininkams nebus laiko poilsiui, kadangi jau rugpjūčio 27 dieną startuos „Didžiojo kirčio“ turnyras Niujorke.