Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gruodžio 21d. 14:33

Neįgaliųjų teniso paslapčių lietuvius moko svečiai iš Olandijos

Lukas Mugevičius ir Florianas de Boeris
Organizatorių nuotr. / Lukas Mugevičius ir Florianas de Boeris

Vilniuje viešintys žinomas neįgaliųjų teniso treneris Marcas Kalkmanas ir 18-metis judėjimo negalią turintis tenisininkas iš Olandijos Florianas de Boeris (54-a neįgaliųjų teniso jaunių raketė pasaulyje) viliasi, kad jų vizitas taps svariu postūmiu neįgaliųjų teniso vystymui Lietuvoje.

Trečiadienį SEB arenoje vykusioje parodomojoje neįgaliųjų teniso treniruotėje F. de Boeris ne tik sportavo su neįgaliais Lietuvos ir Estijos tenisininkais, tačiau ir išbandė jėgas su Lietuvos Daviso taurės rinktinės nariu Luku Mugevičiumi.

„Tikrai keistas jausmas, – po treniruotės kalbėjo L.Mugevičius. – Florianas puikiai valdo raketę, be to, vežimėliu tikrai gerai juda po kortą. Iš esmės žmonių su negalia žaidžiamas tenisas nesiskiria nuo to, kurį žaidžiame mes. Išskyrus jiems leidžiamus du kamuoliuko atšokimus nuo žemės.“

Antradienį svečiai iš Olandijos ir Vilniaus teniso akademijos neįgaliųjų teniso klubo nariai lankėsi sostinėje įsikūrusiame reabilitacijos centre „Pušyno kelias“. Čia vaikai klausėsi paskaitos apie neįgaliųjų tenisą ir buvo kviečiami atvykti į teniso treniruotę, praneša Lietuvos teniso sąjunga.

Tarptautinės teniso federacijos Silver Fund programos dėka Vilniaus teniso akademija nuo šiol turi 8 neįgaliems jaunuoliams pritaikytus vežimėlius, skirtus žaisti tenisą. Vieno tokio vežimėlio kaina – daugiau nei 10 tūkstančių litų.

„Vaikai, negalintys žaisti teniso įprastai, gali pasiekti puikių rezultatų žaisdami jį su šiais specialiais vežimėliais. Reikia tik daug noro, užsispyrimo ir treniruočių“, – teigia teniso treneris Marcas Kalkmanas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

23:30
04:39
00:23

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie Deuce