Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 11 26, 11:47

Nerimas dėl tenisininkės nesisklaido: ką nuotraukoje reiškia Pūkuotukas?

Nuotraukos turėtų liudyti, kad Peng Shuai yra saugi Kinijoje. Tačiau viena detalė verčia abejoti. „Tai pagalbos ženklas“, – teigė apie Kiniją daug rašanti žurnalistė Leta Hong Fincher.
Peng Shuai pasirpdė nuotraukoje (dešinėje), kurioje matosi ir Mikė Pūkuotukas – Kinijos cenzūros simbolis.
Peng Shuai pasirodė nuotraukoje (dešinėje), kurioje matosi ir Mikė Pūkuotukas – Kinijos cenzūros simbolis. / „Scanpix“ nuotr.

Kinijos teniso žvaigždė Peng Shuai buvo pradingusi be pėdsakų dviem savaitėms, kai apkaltino buvusį žymų kinų politiką seksualine prievarta.

Pasaulyje kilo susirūpinimas dėl 35 metų žaidėjos saugumo. O iš Kinijos pareigūnų buvo reikalaujama atsakymų.

Galiausiai jie atėjo, bet klausimų liko.

„Scanpix“ nuotr./Peng Shuai apkaltino Zhang Gaoli seksualine prievarta.
„Scanpix“ nuotr./Peng Shuai apkaltino Zhang Gaoli seksualine prievarta.

Hu Xijin, Kinijos valstybinio laikraščio „Global Times“ redaktorius, išpublikavo vaizdo įrašą, kuriame Peng Shuai nufilmuota besijuokianti savo trenerio ir artimų draugų rate.

Tačiau moterų teniso organizacijai vadovaujantis Steve'as Simonas nėra ramus. Jis teigė pasidžiaugęs matytais vaizdais, bet pridūrė: „Lieka neaišku, ar ji yra laisva, ar gali pati priimti sprendimus ir imtis veiksmų be prievartos ir išorinio trukdymo.“

„Vien šio vaizdo įrašo neužtenka“, – teigė moterų teniso turnyrus rengiančios organizacijos vadovas.

Kitą dieną Kinijos valdžia publikavo tris naujas nuotraukas, kurias atsiuntė Peng Shuai. Nuotraukose tenisininkė sėdi ir žaidžia su kate kambaryje, kuriame yra pliušinių žaislų.

Iš pirmo žvilgsnio viskas atrodo tvarkinga, bet viena detalė nuotraukoje kelia klausimą.

Kokia ta detalė? Mikė Pūkuotukas.

Meškiukas uždraustas Kinijoje

Mikė Pūkuotukas yra tapęs cenzūros Kinijoje simboliu.

Taip įvyko nuo tada, kai internete buvo pasklidę taip vadinami „memai“ su animacinio filmuko personažu. Buvo juokaujama, kad mažas storulis meškiukas panašus į Kinijos prezidentą Xi Jinpingą.

„Scanpix“/„Caters News Agency“ nuotr./Mikė Pukuotukas
„Scanpix“/„Caters News Agency“ nuotr./Mikė Pukuotukas

Pūkuotuko nuotraukos ir visi kitai vaizdai, susieję su meškiuku ir prezidentu, buvo visiškai uždrausti Kinijos socialinėje erdvėje, tarp jų ir populiariausiose programėlėse „WeChat“ ir „Weibo“.

Dabar yra manančių, jog Mikė Pūkuotukas vienoje iš Peng Shuai nuotraukų atsirado neatsitiktinai. Kinijos politikos kritikė Leta Hong Fincher šią situaciją interpretuoja kaip pagalbos šauksmą.

„Tai pagalbos signalas“, – tviteryje rašė Azijoje daug metų dirbanti žurnalistė.

Ką nutylėjo IOC prezidentas?

Kai kurie kiti pastebėjo, kad Peng Shuai vilki „Adidas“ marškinėlius – šios firmos gaminiai pastaruoju metu boikotuojami Kinijoje, nes bendrovė atsisakė naudoti medvilnę iš Sindžiango regiono, kuriame gyvena Kinijos valdžios spaudžiami uigūrai.

Tarptautinio olimpinio komiteto prezidentas Thomas Bachas sekmadienį išplatino vaizdo pokalbį su Peng Shuai, kuri tris kartus yra žaidusi olimpinėse žaidynėse.

„Scanpix“ nuotr./Thomas Bachas išplatino vaizdo pokalbį su Peng Shuai.
„Scanpix“ nuotr./Thomas Bachas išplatino vaizdo pokalbį su Peng Shuai.

Tačiau „Frankfurter Allgemeine“ teigė, kad svarbus dalykas buvo nutylėtas.

Vokietijos portalas priminė, kad Kinijos tenisininkės prievarta apkaltintas Zhang Gaoli buvo bent sykį susitikęs su Th.Bachu 2016 metais, kai Pekinui buvo suteikta teisė rengti 2022 metų žiemos olimpines žaidynes. Buvęs vicepremjeras ir įtakingas Komunistų partijos politikas Zhang Gaoli 2018 metais pasitraukė iš aktyvios politikos, nors iki tol buvo giriamas Kinijos valdžios.

„Frankfurter Allgemeine“ paklausė, ar apie Th.Bacho susitikimą su Zhang Gaoli buvo užsiminta per pokalbį su Peng Shuai. Tačiau Tarptautinis olimpinis komitetas Vokietijos žurnalistams atsakymo nepateikė.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Deuce