2015 03 23

Netikėtai išsiskyrė ir karjerą baigė geriausia pasaulyje moterų teniso pora

Geriausios pasaulio dvejetų žaidėjos Sara Errani ir Roberta Vinci netikėtai paskelbė, kad baigia karjerą dvejetų varžybose ir daugiau nebežais viena su kita poroje. Pirmą vietą pasaulio dvejetų reitinge užimančios tenisininkės penkis kartus tapo „Didžiojo kirčio“ turnyrų nugalėtojomis.
Sara Errani ir Roberta Vinci tapo 2013 metų „Australian Open“ moterų dvejetų varžybų nugalėtojomis / AFP/„Scanpix“ nuotr.

S.Errani ir R.Vinci praėjusiais metais laimėjo Vimbldono moterų dvejetų turnyrą ir taip užpildė „Didžiojo kirčio“ turnyrų trofėjų kolekciją. Italės paskutinius trejus metus karaliavo pasauliniame reitinge.

„Atsižvelgdamos į nuostabius pastarųjų metų rezultatus, jaučiamės įpareigotos jums pranešti apie mūsų dueto išsiskyrimą, – rašė 27-erių metų S.Errani ir 32-ejų metų R.Vinci. – Mes investavome daug energijos, psichologinių ir fizinių jėgų, kad pasiektume užsibrėžtus tikslus. Mes didžiuojamės laimėjimais. Dabar jaučiame, kad mums reikia poilsio. Mes norime didesnį dėmesį skirti individualiai karjerai ir taip pat siekti naujų tikslų. Mes vis dar esame geriausia pasaulyje dvejetų pora ir norime padėkoti visiems aistruoliams už palaikymą. Buvo garbė reprezentuoti savo šalį.“

AFP/„Scanpix“ nuotr./Sara Errani ir Roberta Vinci užpildė „Didžiojo kirčio“ dvejetų turnyrų nugalėtojų taurių kolekciją

Nors S.Errani ir R.Vinci yra neaukštos žaidėjos (164 cm ir 163 cm ūgio) jos iš 13-os „Didžiojo kirčio“ turnyrų net aštuonis kartus žaidė finale. Italių duetas du kartus laimėjo „Australian Open“ turnyrą (2013 ir 2014 metais), po kartą. „French Open“ ir „US Open“ turnyrus (2012 metais). Vimbldonas laimėtas (2014 metais).

Jos taip pat iškovojo 22 WTA titulus. Jos tris kartus padėjo Italijos moterų teniso rinktinei iškovoti Federacijų taurės čempionių titulus.