2011 05 09

Novakas Džokovičius tampa naujuoju teniso karaliumi – serbas triumfavo ir Madride

Ispanijos sostinėje pasibaigusį tarptautinį „Mutua Madrid Open“ vyrų (prizų fondas – 3,7 mln. eurų) bei moterų (4,5 mln. JAV dolerių) teniso turnyrą sekmadienį laimėjo antrąjį reitingą turėjęs serbas Novakas Džokovičius ir šešioliktoji raketė čekė Petra Kvitova.
Novakas Djokovičius
Novakas Djokovičius / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Pergalingai šiais metais rungtyniaujantis Novakas Džokovičius vyrų vienetų turnyro finale 7:5, 6:4 įveikė pajėgiausią planetos tenisininką bei nugalėtojo titulą ginantį ispaną Rafaelį Nadalį.

Serbas pirmą kartą nugalėjo R.Nadalį ant grunto ir nutraukė ispano 38 pergalių seriją ant šios dangos. Paskutinį kartą ant grunto pirmoji planetos teniso raketė pralaimėjo 2009-aisiais atvirajame Prancūzijos teniso čempionate prieš švedą Robiną Soderlingą.

„Rafa tau šiandien tikrai nepasisekė. Man visada yra didelis iššūkis žaisti su tavimi, nes tu esi didis čempionas. Tikiuosi, mūsų keliai teniso kortuose susikirs dar ne kartą“, - po pergalės R.Nadaliui žodžius skyrė N.Džokovičius.

R.Nadalis naujajam čempionui atsakė: „Sveikinu tave ir tavo komandą. Tai, ką jūs išdarinėjate šiais metais yra kažkas neįtikėtino.“

Tai buvo jau 33-oji iš eilės 23-jų metų serbo pergalė kortuose šiais metais ir šeštasis šiame sezone laimėtas turnyras. Serbijos tenisininkas laimėjo atvirąsias Australijos pirmenybes, turnyrus Dubajuje, Indian Velse, Majamyje ir Belgrade.

Pagal pergalių iš eilės skaičių N. Džokovičius pavijo taip pat 33 mačus iš eilės sezone laimėjusį švedą Bjorną Borgą (1980) ir dabar atsilieka nuo absoliutaus rekordininko – 42 pergales iš eilės iškovojusio amerikiečio Johno McEnroe'aus (1984).

Kartu su pagrindiniu prizu serbui atiteko 590 tūkst. eurų čekis bei 1000 ATP klasifikacijos taškų.
Moterų vienetų varžybų finale 21-erių metų Petra Kvitova 7:6 (7:3), 6:4 įveikė ketvirtąją pagal skirstymą baltarusę Viktoriją Azarenką ir, laimėjusi ketvirtąjį WTA serijos turnyrą karjeroje bei trečiąjį šiais metais, pirmadienį pirmą kartą pakils į dešimtą pajėgiausių planetos tenisininkių reitingo vietą.
Be pagrindinio prizo čekė gavo 620 tūkst. eurų čekį ir 1000 WTA reitingo taškų.