2016 01 04

Novakas Džokovičius sezoną pradėjo nesunkiai įveikdamas Dustiną Browną

Novakas Džokovičius užtikrintai pradėjo 2016-ųjų metų sezoną ir turnyrą Dohoje. Pirmoji pasaulio raketė 6:2, 6:2 nugalėjo 118-ą pasaulyje Dustiną Browną ir pateko į aštuntfinalį. Mačas truko vos 52-i minutes. Kitame etape serbas susikaus su Fernando Verdasco ir Maleko Jazirio poros nugalėtoju.
Novakas Džokovičius
Novakas Džokovičius / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Serbas įspūdingai pradėjo susitikimą ir laimėjo penkis geimus iš eilės – 5:0. D.Brownas nepasidavė, tačiau pirmame sete sugebėjo laimėti tik du geimus.

Antrasis setas prasidėjo kiek atkakliau, tačiau Vokietijos atstovui ir vėl pavyko laimėti tik du geimus. N.Džokovičius varžovo padavimų serijas mače laimėjo net penkis kartus.

Serbas siekia savo 60-ojo karjeros čempiono titulo.

„Sveikinu visus teniso gerbėjus su naujaisiais metais, – po mačo sunkiai kvapą atgavo N.Džokovičius. – Linkiu visiems daug sveikatos, laimės, meilės, bei, žinoma, puikaus reginio šią savaitę Dohoje.

Ačiū visiems, kurie susirinko stebėti šio mačo, nors oro sąlygos šiandien ir nelepina. Dėkoju, kad mylite šį nuostabų sportą.

D.Brownas yra vienas įdomiausių žaidėjų pasaulyje, – apie savo varžovą prakalbo serbas. – Jo judesiai, žaidimas bei išvaizda yra unikalūs. Jis puikus vyrukas. Dustinas iškovojo ne vieną įspūdingą pergalę praėjusį sezoną.

Šiandien jam labai nesisekė su pirmaisiais padavimais, todėl tai man buvo labai naudinga. Tai pirmasis rimtas mačas per šešias savaites, todėl esu labai laimingas. Doha yra geriausia vieta pradėti metus.“

Iš varžybų jau po pirmo rato kovos pasitraukė Feliciano Lopezas. 17-ą vietą pasaulio reitinge užimantis ispanas po atkaklios kovos 6:3, 6:7 (4:7), 5:7 nusileido tėvynainiui Danieliui Munozui de la Navai.

Kituose pirmadienio mačuose Dohoje netikėtų rezultatų neužfiksuota.

82-a pasaulio raketė Damiras Dzumhuras per kiek daugiau nei valandą susitvarkė su 90-u pasaulyje Marco Cecchinato rezultatu 6:4, 6:2.

Jeremy Chardy per 47-as minutes sutriuškino vardinį kvietimą dalyvauti turnyre gavusį ir vos 1512-ą vietą pasaulyje užimantį Mubaraką Shannaną Zayidą – 6:1, 6:1.

Jaunasis Daviso taurės čempionas Kyle'as Edmundas nugalėjo pirmojo penkiasdešimtuko tenisininką Martiną Kližaną rezultatu 6:2, 6:3.