2011 09 04

Novako Džokovičiaus pergalių skaitliukas pasiekė 60

Atvirame Jungtinių Amerikos Valstijų teniso čempionate tarsi rudeniniai lapai dėl traumų iš varžybų pasitraukia tenisininkai. Lyderiai skina pergales. Įspūdingą žymę pasiekė Novakas Džokovičius. Serbas iškovojo jau 60-ą pergalę šį sezoną.
Novakas Džokovičius
Novakas Džokovičius / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

24 metų Serbijos tenisininkas trečia rato varžybose 6:3, 6:4, 6:2 nugalėjo Nikolajų Davydenko iš Rusijos. Pirma pasaulio raketė „US Open“ turnyre užtikrintai žingsniuoja link trečio „Didžiojo kirčio“ trofėjaus šiais metais.

„Tai buvo pirmas testas man šiame turnyre“, – lengvas pergales iškovojęs pirmuose etapuose pareiškė N.Džokovičius. „Aš prisibijojau jo, nes Davydenko yra puikus žaidėjas. Jis turi didelę patirtį ir žino kaip reikia žaisti pagrindiniuose turnyruose.“

Kitame etape N.Džokovičius susitiks su 22-u pagal skirstymą Alexandru Dolgopolovu. Žaidėjas iš Ukrainos 6:7(4), 6:2, 6:4, 6:4 nugalėjo Ivo Karlovičių.

Į ketvirtą ratą pateko ir Rogeris Federeris. Šveicarijos tenisininkas po keturių setų kovos 6:3, 4:6, 6:4, 6:2 nugalėjo Mariną Čiličių.

„Žinojau, kad bus sudėtinga“, – po pergalės kalbėjo trečia pasaulio raketė. „Ypatingai sunki situacija buvo trečio seto pradžioje. Jis pagavo momentumą. Aš nesugebėjau gražinti kamuoliuko kaip reikia, truputi nesisekė padavimas. Bet vėliau viskas ėmė klostytis palankiai man.“

Kitame etape 30 metų Šveicarijos tenisininkas žais su Juanu Monaco. Argentinietis 6:7(3), 6:3, 6:2, 6:3 nugalėjo Tommy Haasą iš Vokietijos.

Iš varžybų pasitraukė Tomašas Berdychas. Čekijos tenisininkas akistatoje su Janko Tipsarevičiumi pirmavo 6:4, 5:0, tačiau antrame sete dėl peties skausmo nutraukė dvikovą.

J.Tipsarevičius kitame etape susitiks su Juanu Carlosu Ferrero. Ispanijos tenisininkui taip pat įskaityta pergalė prieš Marcelį Granollersą, kuris dėl traumos buvo priverstas pasitraukti iš turnyro.

M. Granollersas tapo 18-u tenisininku kuris dėl traumos pasitraukė iš šių metų atviro Jungtinių Amerikos Valstijų čempionato.

Amerikietis Mardy Fishas 6:4, 7:6(4), 7:6(3) nugalėjo Keviną Andersoną ir kitame etape susitiks su vienuoliktu pagal skirstymą Jo-Wilfriedu Tsonga. Prancūzas 6:3, 7:5, 6:4 nugalėjo Fernando Verdasco iš Ispanijos.