2016 08 13

Olimpinio teniso turnyro bronziniame mače – Petros Kvitovos triumfas

Geriausia Čekijos tenisininkė Petra Kvitova iš Rio de Žaneiro tuščiomis neišskris. Pusfinalyje kiek netikėtą nesėkmę patyrusi 14-oji pasaulio raketė atsigriebė bronziniame mače, kuriame 7:5, 2:6, 6:2 nugalėjo 21-erių metų amerikietę Madison Keys.
Petra Kvitova Rio olimpiadoje iškovojo bronzą
Petra Kvitova / „Scanpix“ nuotr.

Antrame sete rezultatui esant 2:2 M.Keys laimėjo keturis geimus iš eilės ir išplėšė lemiamą setą. Tačiau jame devintosios pasaulio raketės dominavimas baigėsi, o setą keturiais iš eilės laimėtais geimais pradėjusi P.Kvitova galiausiai triumfavo bronziniame mače.

P.Kvitovai tai buvo trečiosios olimpinės žaidynės iš eilės. Rio de Žaneire ji iškovojo pirmąjį olimpinį medalį karjeroje.

Keturioliktoji pasaulio raketė yra tik antra Čekijos tenisininkė istorijoje, olimpinėse žaidynėse iškovojusi medalį. Iki šiol vienintelei tai padaryti buvo pavykę Janai Novotnai, kuri bronzos medaliu pasidabino 1996 metų Atlantos olimpinėse žaidynėse.

Tuo tarpu devintą vietą pasaulio klasifikacijoje užimanti M.Keys olimpinėse žaidynėse žaidė pirmą kartą.

Dėl Rio de Žaneiro aukso šeštadienio vakarą susikaus antroji pasaulio raketė Angelique Kerber ir Puerto Riko tenisininkė Monica Puig.