Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Panevėžietis Matas Vasiliauskas – tarp pajėgiausių šešiolikmečių Europos tenisininkų

Matas Vasiliauskas
„Tennis Europe“ nuotr. / Matas Vasiliauskas
Šaltinis: 15min
0
A A

Tenisininkas Matas Vasiliauskas prieš trejus metus iš gimtojo Panevėžio persikėlė į Šiaulius. Nuo tada šio miesto teniso mokykloje besitreniruojantis ir gyvenantis vaikinas čia esančiuose kortuose kasdien praleidžia ištisas valandas. Ir tai ima duoti apčiuopiamų vaisių. Paskutiniuose trijuose Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje vykusiuose Europos teniso asociacijos (Tennis Europe) turnyruose M. Vasiliauskas nukeliavo iki finalų, o du kartus kėlė į viršų turnyrų nugalėtojo taures. Šiuo metu pavasarį penkioliktąjį gimtadienį atšventęs vaikinas užima 14-ą vietą Europos šešiolikmečių reitinge, o pagal 2017 metais iškovotus Tennis Europe reitingo taškus sezono pusiaukelėje jis yra pirmas.

Vaikiną Šiauliuose treniruojantis Šarūnas Kulnys sako, kad puikus žaidimo situacijų skaitymas, tvirtas charakteris ir didelis užsispyrimas M. Vasiliauską išskiria iš bendraamžių ir leidžia jam iškovoti pergales teniso kortuose.

„Kartais pavadinu jį lapinu. Dažnai tokios amžiaus žaidėjai dar žaidžia ganėtinai primityvų tenisą – muša bet kur ir kuo stipriau. Matas gi išsiskiria iš bendros masės savo teniso supratimu ir mąstymu aikštelėje. Be to, jis yra tikras kovotojas. Kartais atrodo, kad kuo jam sunkiau, tuo geriau“, – pasakoja Š. Kulnys.

Kalbėdamas apie žaidimo elementus, kuriuos M. Vasiliauskas turi tobulinti, treneris nedaugžodžiauja.


„Suprantama, kad tokiame amžiuje visus žaidimo elementus reikia gerinti. Ir gana stipriai. Kalbu ir apie taktinį pasirengimą, ir apie techninius dalykus. Taip pat fizinį pasirengimą, kurio Matui, sakyčiau, kol kas trūksta labiausiai. Jis nėra labai aukštas, nusileidžia daliai savo varžovų fizine jėga. Tačiau daug ir kantriai dirbant šiuos dalykus įmanoma susitvarkyti. O štai teniso supratimas, kokį turi šis žaidėjas, duotas ne visiems. Ir tai yra labai svarbu“, – teigia Š. Kulnys.

Artimiausiuose žaidėjo planuose – liepos mėnesį Vengrijoje vyksiantis Europos olimpinis festivalis ir pirmos kategorijos Tennis Europe turnyrai.

„Šiose varžybose Mato laukia tikrai pajėgūs varžovai, todėl bus labai įdomu pamatyti kaip jam seksis tvarkytis ir su stipresniais varžovais ir su didesne rimtas varžybas lydinčia įtampa. Visgi aš esu optimistas ir labai tikiuosi, kad M. Vasiliauskui šiemet pavyks įgyvendinti sezono tikslą – patekti į baigiamąjį Tennis Europe metų turnyrą, kuriame dalyvaus tik aštuoni pajėgiausi sezono šešiolikmečiai. Praėjus pusei sezono šiose lenktynėse jis kol kas yra pirmas“, – pasakoja Šiauliuose besitreniruojančio panevėžiečio treneris.

Įdomu ir tai, kad M. Vasiliauskas tenisą derina su pamokomis muzikos mokykloje – čia jis skambina pianinu.

Paklaustas, ar panevėžietis ateityje pasirinks profesionalaus tenisininko kelią, Š. Kulnys sako, jog prielaidų tam tikrai yra.

„Iš to, ką matau dabar, manau, kad Matas tikrai gali būti labai geras žaidėjas. Jei pats to norės. Jei ir toliau sunkiai dirbs treniruotėse. Jei nepradės riesti nosies po pirmų didesnių pergalių. Aišku, kalbant apie profesionalų tenisą yra ir labai daug kitų dedamųjų dalių, pavyzdžiui, finansai, treniruočių sąlygos ir partneriai. Tačiau tai išsprendžiami dalykai, svarbu žaidėjui nepritrūktų užsispyrimo, noro ir energijos. O to Matas turi su kaupu“.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Deuce