Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

PAR tenisininkai prieš dvikovą su lietuviais gyrė Ričardą Berankį ir Lauryną Grigelį

Lietuvos teniso rinktinė
Tomo Ganusausko nuotr. / Lietuvos teniso rinktinė
Šaltinis: 15min
0
A A

Pirmosios treniruotės greta Pretorijos esančiuose „Irene Country Club“ kortuose, atrodo, nuramino Lietuvos tenisininkus ir rinktinės kapitoną Rimvydą Mugevičių. Prieš kelionę į Pietų Afriką nerimavę dėl to, jog teks žaisti gerokai virš jūros lygio ir su specialiais aukštikalnėms pritaikytais kamuoliais, susitikę su Pietų Afrikos žurnalistais lietuviai jau teigė, kad žaidimo sąlygos juos pilnai tenkina.

Paklaustas apie žaidimo sąlygas, kortus ir kamuolius labiausiai konkretus buvo Lietuvos rinktinės lyderis Ričardas Berankis: „Kamuoliai čia lekia labai greitai. Bet man tai patinka. Manau, kad tai gerai tinka mano žaidimui“.

Lietuvos rinktinės kapitonas R. Mugevičius, paprašytas įvertinti varžovus, taip pat nedaugžodžiavo: „Mačiau jūsų vaikinus treniruotėje, žinau jų reitingus ir paskutinio laikotarpio rezultatus. Galiu pasakyti, kad tai tikrai pajėgūs žaidėjai, su kuriais mums teks kautis iš visų jėgų“.

Ričardas Berankis:
Šiose varžybose, kaip ir ATP turnyruose, jau esu matęs ir šilto, ir šalto. Todėl nemanau, kad jausiu kažkokį papildomą spaudimą.

R. Berankis, paklaustas apie tai ar nejaus papildomo spaudimo dėl to, kad yra aukščiausią reitingą turintis susitikimo žaidėjas, tik trūktelėjo pečiais: „Taip, galbūt. Tačiau aš to nesureikšminu. Tai juk nėra mano pirmas Daviso taurės susitikimas. Šiose varžybose, kaip ir ATP turnyruose, jau esu matęs ir šilto, ir šalto. Todėl nemanau, kad jausiu kažkokį papildomą spaudimą. Tiesiog eisiu į aikštelę ir stengsiuosi žaisti kaip galima geriau“.

Ravenas Klaasenas, vienas iš varžovų komandos lyderių, šiais metai žaidęs Australijos atvirojo čempionato dvejetų finale, kalbėdamas apie Lietuvos rinktinę paminėjo abu jos lyderius.

„Lauryną Grigelį mačiau žaidžiant prieš kelis metus. Mačiau, kad šiuo metu jo reitingas ir vėl kyla, vadinasi jis žaidžia vis geriau. Bet, suprantama, pagrindinis lietuvių ginklas yra Ričardas. Jis yra labai pajėgus žaidėjas, galintis varžovui pasiūlyti labai didelį greitį, be to, jis vienodai gerai žaidžia iš abiejų pusių. Pernai panašiu metu jis buvo pirmo ATP šimtuko viduryje, o, patikėkite manimi, prasti žaidėjai ten tikrai nepatenka. Žinau Ričardo traumų istoriją ir esu tikras, kad jis susigrąžins prarastas pozicijas ATP reitinge ir, ko gero, kils dar aukščiau“, – lietuvius gyrė varžovas.

Ravenas Klaasenas:
Pernai panašiu metu R.Berankis buvo pirmo ATP šimtuko viduryje, o, patikėkite manimi, prasti žaidėjai ten tikrai nepatenka.

Panašiai kalbėjo ir paskutiniam savo Daviso taurės mačui besirengiantis PAR rinktinės lyderis Rik de Voestas: „Ričardą žinau labai gerai, mes kelis kartus treniravomės. Neturiu jokių abejonių, jog jis yra aukščiausios klasės žaidėjas. Labai tikiuosi, kad namų sienos padės mums mače prieš lietuvius. Visgi žaisti pusantro kilometro aukštyje nėra lengva. Kamuolys čia šoka aukščiau, lekia greičiau. Mes esame pratę prie to, nes čia augome ir mokėmės žaisti tenisą. Kita vertus Lietuvos rinktinė atvyko į Pietų Afriką gana anksti, todėl jie tikrai turės pakankamai laiko priprasti prie aplinkos ir sąlygų“.

2014 metų Daviso taurės Europos-Afrikos zonos antros grupės mačas tarp PAR ir Lietuvos rinktinių balandžio 4-6 d. vyks Pretorijoje.

Lietuvos rinktinės garbę gins R. Berankis (ATP 144), L. Grigelis (ATP 224), L. Mugevičius (ATP 969) ir M. Bugailiškis (be reitingo). PAR komandoje žais Rikas de Voestas (ATP 190), Deanas O’Brienas (ATP 517), Ruanas Roelofse (ATP 749)  ir Ravenas Klaasenas (ATP 30 dvejetai).

Susitikimo nugalėjai dėl bilieto į pirmą Daviso taurės varžybų grupę rudenį kovos su Suomijos arba Bosnijos ir Hercegovinos rinktine.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Deuce