2016 08 29

Pirmoji „US Open“ diena: Niujorke startuos Novakas Džokovičius ir Rafaelis Nadalis

Pirmadienį Niujorke startuos paskutinysis 2016-ųjų sezono „Didžiojo kirčio“ čempionatas. Pirmąją varžybų dieną kortuose išvysime geriausią pasaulio tenisininką Novaką Džokovičių bei ispaną Rafaelį Nadalį. Serbas kausis su Lenkijos tenisininku Jerzy Janowiczu, o Ispanijos atstovas susitiks su Denisu Istominu.
Novakas Džokovičius Toronte iškovojo 30-ą „Masters“ serijos titulą
Novakas Džokovičius Toronte iškovojo 30-ą „Masters“ serijos titulą / „Scanpix“ nuotr.

N.Džokovičius ir J.Janowiczas tarpusavyje dar nėra žaidę nė karto. Serbas Niujorke gins 2015-ais iškovotą titulą, o iš viso „US Open“ varžybose yra triumfavęs 2 kartus.

Šį sezoną geriausias planetos tenisininkas iškovojo net 7 titulus, o „Didžiojo kirčio“ turnyruose laimėjo du trofėjus: „Australian Open“ ir „French Open“.

Paskutinį kartą N.Džokovičių aikštėje matėme olimpiniame teniso turnyre, kuriame jis patyrė netikėtą nesėkmę jau pačiame pirmame mače. Serbas nusileido vėliau sidabro medalį iškovojusiam Juanui Martinui Del Potro.

J.Janowiczas šiuo metu pasaulio reitinge užima 247 vietą, o savo karjeros aukščiausią 14 vietą jis buvo pasiekęs prieš trejus metus. Savo karjeroje lenkas neturi nė vieno ATP turnyro titulo, o paskutinį kartą finale žaidė 2015-aisiais Prancūzijoje. Šį sezoną jis sužaidė vos 6 vienetų mačus.

Dvikovos laikas: apie 02:00.

„Scanpix“ nuotr./Rafaelis Nadalis

R.Nadalis ir D.Istominas tarpusavyje yra rungtyniavę keturis kartus ir visas 4 pergales yra iškovojęs ispanas. Rafa į šį turnyrą atvyksta po apmaudžios nesėkmės antrame Sinsinačio varžybų etape bei pralaimėto bronzinio mačo Kei Nishikoriui.

Tuo tarpu Uzbekistano tenisininką paskutinį kartą aikštėje matėme Rio de Žaneiro olimpiadoje. Tiesa, ten jis jau pirmame etape pralaimėjo ispanui Davidui Ferrerui. Šiuo metu jis pasaulio reitinge užima 107 vietą, o savo karjeroje turi iškovojęs vieną ATP titulą Notingamo čempionate 2015 metais.

R.Nadalį šį sezoną kamuoja traumos, o ispanas 2016-aisiais iškovojo 2 titulus: „Masters“ serijos varžybose Monte Karle bei Barselonos turnyre.

Dvikovos laikas: apie 21:00.

„Scanpix“ nuotr./Milošas Raoničius

Pirmadienį savo pasirodymą „US Open“ pradės ir dar vienas rimtas kandidatas į varžybų pusfinalį – Milošas Raoničius. Kanadietis pirmame turnyro etape susitiks su vokiečiu Dustinu Brownu. Tenisininkai dar nėra žaidę tarpusavyje.

Šiuo metu šeštąją vietą pasaulio reitinge užimantis kanadietis vasarą demonstruoja įspūdingą sportinę formą. Kanadietį daugelyje turnyrų sugeba sustabdyti tik antroji pasaulio raketė Andy Murray. Škotas M.Raoničių nugalėjo „Aegon Championships“ bei Vimbldono finale, o pusfinalyje kanadietis prieš britą krito Sinsinačio varžybose.

Apskritai šį sezoną M.Raoničius keturis kartus žaidė finale ir iškovojo vieną titulą.

86 vietą pasaulio reitinge užimantis D.Brownas savo karjeroje nėra iškovojęs nė vieno ATP trofėjaus, o geriausiai „US Open“ varžybose pasirodė 2010-aisiais, kai pasiekė antrąjį varžybų etapą.

„Orakulo“ prognozė: „US Open“ nugalėtojas