2017 09 17

Prancūzijos teniso rinktinė iškopė į Daviso taurės finalą

Prancūzas Jo-Wilfriedas Tsonga atsitiesė po pralaimėto pirmo seto akistatoje su Dušanu Lajovičiumi, šventė pergalę 2:6, 6:2, 7:6 (7:5), 6:2, o Prancūzijos teniso rinktinė pelnė vietą Daviso taurės finale.
Jo-Wilfriedas Tsonga
Jo-Wilfriedas Tsonga / „Scanpix“ nuotr.

Kapitono Yannicko Noah vadovaujama Prancūzijos teniso rinktinė prieš lemiamą dieną akistatoje su Serbija pirmavo 2:1. D.Lajovičius siekė antros pergalės šiame pusfinalyje. Pirmą varžybų dieną serbas nugalėjo Lucasą Pouille. Tačiau akistatoje su 18-a pasaulio rakete J.W.Tsonga turėjo pripažinti varžovo pranašumą.

Lemiamą mačą arenoje stebėjo net 18-a tūkstančių aistruolių.

Serbijos teniso rinktinė šioje akistatoje žaidė be pagrindinių savo žaidėjų – Novako Džokovičiaus, Janko Tipsarevičiaus, Viktoro Troickio.

J.W.Tsonga iškovojo 20-ą karjeros vienetų pergalę Daviso taurės varžybose. Jis tapo vos devintu prancūzu, kuriam pavyko pasiekti tokią žymą.

Prancūzijos teniso rinktinė paskutinį kartą Daviso taurės čempione tapo 2001-aisiais metais. Nuo tos akimirkos prancūzai finalą pasiekė ketvirtą kartą.

Paskutinį kartą prancūzai finale žaidė 2014-iaisiais metais, tačiau turėjo pripažinti Šveicarijos rinktinės pranašumą, kurioje žaidė Rogeris Federeris ir Stanas Wawrinka.

Prancūzai Daviso taurės finale kovos su Belgijos ir Australijos poros nugalėtoja.