2012 02 07

Prestižinis „Laureus“ apdovanojimas atiteko Novakui Džokovičiui

Neseniai tapęs atviro Australijos teniso čempionato nugalėtoju Novakas Džokovičius triumfavo ir prestižiniuose geriausio metų sportininko „Laureus“ apdovanojimuose, kurie dar vadinami sporto „Oskarais“. Geriausia metų sportininke pripažinta bėgikė Viviana Cheruiyot.
Novakas Džkovičius
Novakas Džkovičius / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Kelly Holmes

„Laureus“ apdovanojimai pirmą kartą per 12 metų buvo surengti Londone. Buvęs boksininkas Lennox‘as Lewisas ir modelis Bara Refaeli iškilmingai geriausio 2011 metų sportininko apdovanojimą įteikė N.Džokovičiui.

„Jeigu tu labai myli ką darai ir mėgaujiesi kiekviena akimirka, būsi sėkmingas sportininkas“, - po apdovanojimo ceremonijos kalbėjo pirma pasaulio teniso raketė. „Nieko negali būti geriau. Esu labai laimingas.“

Pagrindinis N.Džokovičiaus konkurentas geriausio metų sportininko rinkimuose buvo futbolo superžvaigždė Lionelis Messi.

Praėjusiais metais N.Džokovičius laimėjo Australijos, Vimbldono ir JAV „Didžiojo kirčio“ turnyrus. Serbijos pasididžiavimas laimėjo net 70 mačų ir patyrė tik šešis pralaimėjimus.

Kita teniso legenda Martina Navratilova geriausios metų sportininkės apdovanojimą įteikė V.Cheruiyot. Kenijos bėgikė praėjusiais metais 5000 ir 10000 metrų distancijose iškovojo pasaulio čempionės titulą.

Geriausia metų komanda tapo Ispanijos futbolo čempionė „Barcelona“. Ši komanda praėjusiais metais tapo Čempionų lygos nugalėtoja.

Už gyvenimo nuopelnus „Laureus“ apdovanojimas įteiktas buvusiai Manchester United ir Anglijos futbolo rinktinės žvaigždei Serui Bobby Charltonui.