2014 07 11

Proga pirmą kartą suremti raketes: Ričardas Berankis ir Laurynas Grigelis varžysis Italijoje

Du geriausi Lietuvos tenisininkai Ričardas Berankis ir Laurynas Grigelis dar niekada vienas prieš kitą nežaidė oficialaus teniso mačo. Proga suremti raketes atsirado Italijoje. R.Berankis ir L.Grigelis dalyvaus kitą savaitę prasidėsiančiose Rekanačio „Guzzini Challenger“ serijos teniso turnyre.
Laurynas Grigelis ir Ričardas Berankis
Laurynas Grigelis ir Ričardas Berankis / „Scanpix“/15min.lt fotomontažas

Ar bus lemta lietuviams sužaisti pirmą oficialų tarpusavio mačą, paaiškės po burtų traukimo ceremonijos šeštadienį.

R.Berankis šiuo metu užima 141 vietą pasaulio reitinge. Lietuvos tenisininkas neseniai iš pirmo ATP reitingo šimtuko iškrito ir pagal tik šiemet skaičiuojamus iškovotus taškus. R.Berankis – 107-as. Ričardas Berankis „Guzzini Challenger“ varžybose tapo antru pagal skirstymą žaidėju.

„Man nėra didelio skirtumo, su kuo suves burtai. Su visais reikės kovoti iš visų jėgų“, – apie galimybę žaisti su L.Grigeliu Italijos turnyre kalbėjo R.Berankis.

Už pergalę pirmame varžybų rate tenisininkams atiteks po 6 reitingo taškus. Finalo nugalėtojas iškovos 80 reitingo taškų ir 5 tūkstančius eurų (tiesa, 30 proc. prizinių pinigų bus atiduota mokesčiams).

„Finale būtų super“, – nedaugžodžiavo linksmai nusiteikęs L.Grigelis. Kuris ATP reitinge yra žemiau R.Berankio ir užima 233-ią vietą.

Praėjusiais metais turnyro nugalėtoju tapo Thomas Fabbiano. Šiuo metu 179-ą vietą pasaulio reitinge užimantis tenisininkas finale 6:0, 6:3 nugalėjo prancūzą Davidą Guezą.

Tačiau šiemet Th.Fabbiano čempiono titulo Rekanačio turnyre negins. Pirmu pagal skirstymą žaidėju tapo Gillesas Mulleris. Liuksemburgo tenisininkas yra vienintelis pirmo šimtuko žaidėjas. Jis ATP klasifikacijoje 84-as.