2017 08 10

R.Berankio kelyje Kinijoje – vienas iš dviejų R.Federerį šiemet nugalėjusių tenisininkų

196-ą vietą ATP reitinge užimantis Ričardas Berankis penktadienio rytą turės labai pasistengti, jei nori patekti į Kinijoje vykstančio „Challenger“ serijos turnyro finalą. Geriausio Lietuvos tenisininko kelyje – 108-oji pasaulio raketė Jevgenijus Donskojus iš Rusijos.
Ričardo Berankio treniruotė „Flushing Meadows“ parke
Ričardo Berankio treniruotė „Flushing Meadows“ parke / Ulysse El nuotr.

Tai bus šešta tenisininkų tarpusavio dvikova. Kol kas 3:2 pirmauja R.Berankis, tačiau pastaruosius du jų mačus laimėjo rusas.

Į „Cup China International Challenger Jinan“ turnyro pusfinalį Lietuvos tenisininkas pateko įspūdingu būdu – per valandą 6:1, 6:2 sumalė į miltus jaunąjį Korėjos talentą Duckhee Lee (ATP-172). Tuo tarpu J.Donskojus šį etapą pasiekė tik po atkaklios kovos, kuomet 6:3, 3:6, 7:5 palaužė 232-ą pasaulio raketę Dayne’ą Kelly.

Tiek R.Berankis, tiek J.Donskojus šiemet laimėjo vieną „Challenger“ serijos turnyrą.

Šiuo metu Rusijos tenisininkas demonstruoja neblogą formą – per pastarąsias dvi savaites iškovojo septynias pergales ir patyrė tik vieną pralaimėjimą.

Beje, J.Donskojus gali pasigirti ir tuo, jog yra vienas iš vos dviejų tenisininkų, kurie šiemet nugalėjo trečiąją pasaulio raketę Rogerį Federerį.

Net jei penktadienį ir patirs pralaimėjimą, kitą savaitę Rusijos tenisininkas turėtų sugrįžti tarp 100 geriausių pasaulio žaidėjų.

Į „Cup China International Challenger Jinan“ turnyro finalą pateksiančiam žaidėjui atiteks 65 ATP reitingo taškai ir 12 tūkst. JAV dolerių. Finale R.Berankio arba J.Donskojaus lauks dvikova su Go Soeda arba Yen-Hsun Lu, kuris praeitą savaitę triumfavo „Challenger“ turnyre Čengdu.