2017 09 11

Rafaelis Nadalis iškovojo 16-ą „Didžiojo kirčio“ čempiono titulą

Rafaelis Nadalis trečia kartą karjeroje tapo „US Open“ turnyro čempionu. Pirmoji pasaulio raketė finale užtikrintai 6:3, 6:3, 6:4 nugalėjo Pietų Afrikos Respublikos tenisininką Keviną Andersoną. Rafa jau 16-ą kartą karjeroje tapo „Didžiojo kirčio“ turnyrų čempionu. R.Nadalis po ketverių metų pertraukos tais pačiais metais laimėjo du „Didžiojo kirčio“ turnyrus.
Rafaelis Nadalis trečią kartą tapo „US Open“ čempionu
Rafaelis Nadalis trečią kartą tapo „US Open“ čempionu / „Scanpix“ nuotr.

„Tiesiog neįtikėtina kas nutiko šį sezoną, – po pergalės kalbėjo 31-erių metų ispanas. – Po kelių sezonų dėl traumų, nesėkmių ir prasto žaidimo, šis sezonas atrodo labai emocionalus.“

R.Nadalis visų laikų daugiausiai „Didžiojo kirčio“ turnyrų laimėjusių žaidėjų sąraše užima antrą vietą. Trimis daugiau, 19, turi Rogeris Federeris.

Daugiausiai "Didžiojo kirčio" turnyrų laimėjusių žaidėjų sąrašas
Rogeris Federeris 19 Roy'us Emersonas 12
Rafaelis Nadalis 16 Bjornas Borgas 11
Pete'as Samprasas 14 Rodas Laveris 11
Novakas Džokovičius 12 Billas Tildenas 10

„US Open“ čempionatas buvo paskutinis didysis turnyras, kuriame su Rafa trenerio poste dirbo jo dėdė Tonis Nadalis. Nuo 2018-ųjų pilnai treniravimą perims Carlosas Moya.

„Aš negaliu atsidėkoti jam už viską ką jis man davė, – apie savo dėdę kalbėjo R.Nadalis. – Be jo aš gal niekada ir nebūčiau žaidęs teniso. Gerai, kad visą laiką jis buvo šalia ir vertė mane judėti į priekį.“

Šiais metais „Didžiojo kirčio“ turnyrų čempionais tapo tik du tenisininkai. R.Federeris laimėjo „Australian Open“ ir Vimbldono teniso turnyrą.

R.Nadalis ir K.Andersonas tarpusavyje kovojo penktą kartą ir penktą pergalę iškovojo Ispanijos tenisininkas. Per visą mačą 2010-ųjų ir 2013-ųjų metų šio turnyro čempionas po savo padavimų pralaimėjo tik penkiolikta taškų.

Ispanas 16-a kartų žaidė prie tinklo ir visus kartus tai padarė sėkmingai laimėdamas visus taškus.

K.Andersonas pirmą kartą karjeroje žaidė „Didžiojo kirčio“ turnyro finale. Rafai tai buvo jau 23-ias toks finalas.