2019 11 20

Rafaelis Nadalis prisidėjo prie sunkios Ispanijos pergalės Daviso taurėje

Greitai nesėkmę „Nitto ATP Finals“ turnyre pamiršti turėjusiam Rafaeliui Nadaliui (ATP-1) antradienį teko nelengva užduotis. Jo šaliai pralaimėjus pirmąjį susitikimą prieš Rusiją, grunto karalius turėjo laimėti savo mačą, o tuomet tikėtis pergalės dvejetų dvikovoje, kitu atveju Ispanija būtų atsidūrusi nepavydėtinoje situacijoje.
Rafaelis Nadalis
Rafaelis Nadalis / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Tačiau sausakimšame „Caja Magica“ aikštyno centriniame korte ispanai seriją laimėjo 2:1.

Pirmajame mače kiek netikėtai Andrejus Rublevas (ATP-23) 3:6, 6:3, 7:6(0) nugalėjo Roberto Bautistą Agutą (ATP-9), tačiau tuomet R.Nadalis 6:3, 7:6(7) palaužė Kareną Hačanovą (ATP-17).

Lemiamame serijos mače Marcelis Granollersas ir Feliciano Lopezas 6:4, 7:6(5) įveikė A.Rublevą ir K.Hačanovą.

Kadangi pirmadienį Rusija užtikrintai 3:0 nugalėjo Kroatiją, pralaimėjimas turnyro šeimininkams galėjo tapti pražūtingu. Jie būtų tikrai nebeturėję šansų užimti pirmą vietą, o likimas Daviso taurėje priklausytų nebe tik nuo jų.

Rafaeliui Nadaliui Daviso taurėje tai buvo net 25-oji pergalė iš eilės. Įdomu ir tai, kad vienintelį pralaimėjimą Rafa patyrė savo debiutiniame pasirodyme 2004 metais, kuomet nusileido čekui Jiri Novakui.

B grupė
Vieta Tenisininkas Perg. Pral. Taškai Setai
1 Rusija 1 1 1 8:7
2 Ispanija 1 0 1 5:2
3 Kroatija 0 1 0 1:6
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Kanados teniso rinktinė

Pirmąja šalimi, kuriai pavyko užsitikrinti vietą ketvirtfinalyje, tapo Kanada. Pirmadienį kiek netikėtai Vašekas Pospisilas ir Denisas Šapovalovas patiesė Fabio Fogninį ir Matteo Berrettinį, o vakar šis duetas įveikė du amerikiečių galiūnus – Reilly Opelką ir Taylorą Fritzą.

G grupė
1 Kanada 2 0 2 4:2
2 JAV 0 1 1 1:2
3 Italija 0 1 1 1:2

Nors Prancūzija buvo laikoma ryškia favorite dvikovoje prieš Japoniją, drama šioje serijoje tęsėsi iki paskutinių dvejetų mačo geimų.

Turnyrą puikiai pradėjo Jo-Wilfriedas Tsonga, 6:2, 6:1 patiesęs Yasutaką Uchiyamą, tačiau tuomet antausį 10-ai pasaulio raketei Gaeliui Monfilsui 7:5, 6:2 tėškė Yoshihito Nishioka.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Nicola Mahutas ir Pierre'as-Hugo Herbertas

Dvejetų mače „Nitto ATP Finals“ čempionai Pierre'as-Hugo Herbertas ir Nicola Mahutas tik po atkaklios kovos 6:7(4), 6:4, 7:5 palaužė Beną Mclachlaną ir Y.Uchiyamą.

Kitose antradienio Daviso taurės serijose Argentina 3:0 sutriuškino Čilę, Kazachstanas 2:1 palaužė Nyderlandus, o Australija 3:0 parbloškė Kolumbiją.

Priminsime, kad į ketvirtfinalį pateks šešių grupių nugalėtojos ir dvi geriausios antrosios rinktinės.