2011 07 01

Rafaelis Nadalis sudaužė britų viltį Vimbldono pusfinalyje

Vimbldono čempionas dar kartą pademonstravo savo rūstybę ir jėgą. Rafaelis Nadalis „Didžiojo kirčio“ turnyro pusfinalyje po keturių setų nugalėjo Andy Murray ir iškovojo jau 20 pergalę iš eilės „All England Club“ teniso kortuose.
Andy Murray ir Rafaelis Nadalis_
Andy Murray ir Rafaelis Nadalis_ / AFP/„Scanpix“ nuotr.

„Manau, kad šiandien žaidžiau labai gerai prieš Andy. Tik žaisdamas geriausią tenisą turėjau galimybę patekti į finalą. Jis puikus čempionas. Nugalėti jį galima tik žaidžiant agresyviai ir fantastiškais smūgiais. Manau, kad tai kaip tik ir padariau“, - po pergalės kalbėjo R.Nadalis.

A.Murray sugebėjimų akistatoje su 2008 ir 2010 metų čempionu užteko tik vienam, pirmam setui. 24 metų Škotijos žaidėjas setą laimėjo 7:5 ir taip suteikė didelę viltį tūkstančiams centriniame korte susirinkusių aistruolių.

Tada reikalo ėmėsi Rafa. Antro seto pradžioje pirma pasaulio raketė iš Ispanijos laimėjo varžovo padavimą. R.Nadalis tik didino atotrūkį ir setą laimėjo 6:2.

Trečias setas susiklostė pagal tokį pat scenarijų. R.Nadalis ir vėl du kartus laimėjo A.Murray padavimus ir setą 6:2.

Paskutiniame sete ir vėl žaidimą diktavo R.Nadalis – 6:4.

„Svajojau sugrįžti į finalą. Esu labai laimingas. Tik liūdna, kad finale nebus Andy, jis tikrai to nusipelnė. Bus sunku po šios dienos pralaimėjimo, tačiau aš jam linkiu viso ko geriausio likusioje sezono dalyje. Ypatingai „US Open“ turnyre“, – sėkmės bičiuliui linkėjo R.Nadalis.

Iškalbinga ir mačo, kuris truko 3 valandas, statistika. A.Murray padarė net 33 nepriverstines klaidas. R.Nadalis tik septynias.

„Pradžioje jis žaidė fantastiškai. Tačiau antro seto pradžioje padarė svarbią klaidą kai paduodamas atsilikau 15:30, o jis paprastą smūgį sužaidė į užribį. Ko gero tai ir buvo vienas svarbiausių momentų kuris pakreipė mačo eigą“, – susitikimą analizavo ispanas.

Ketvirtą vietą pasaulio reitinge užimantis A.Murray dar niekada nelaimėjo „Didžiojo kirčio“ turnyro. R.Nadalis vejasi jau vienuoliktą trofėjų.

Didžioji Britanija 75 metus laukia kada šios šalies atstovas vėl taps Vimbldono nugalėtoju. Dabar tapo aišku, kad šios vilties išsipildymo teks palaukti mažiausiai dar metus.

Vimbldono finale sekmadienį R.Nadalis susitiks su būsima pirma pasaulio rakete Novaku Džokovičium.