2011 01 22

Rafaelis Nadalis tapo paskutiniuoju „Australian Open“ aštunfinalio dalyviu (komentaras)

Atvirosiose Australijos teniso pirmenybėse šeštadienį paaiškėjo paskutiniai moterų bei vyrų vienetų varžybų aštuntfinalio dalyviai.
Didieji turnyro favoritai kol kas sėkmingai žingsniuoja turnyre.
Didieji turnyro favoritai kol kas sėkmingai žingsniuoja turnyre. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Lauko tenisas

Paskutinis į aštuntfinalį pateko 2009–ųjų metų šio turnyro nugalėtojas bei šio sezono favoritas ispanas Rafaelis Nadalis, šešioliktfinalyje 6:2, 7:5, 6:3 nugalėjęs australą Bernardą Tomičių.

„Pirmiausia aš norių pasveikinti savo priešininką. Jis labai jaunas, bet labai sparčiai tobulėja. Jei Bernardas tobulės taip greitai, kaip dabar, jis tikrai atsidurs tarp geriausių planetos tenisininkų. Jo tikrai laukia didelė ateitis“, – apie B.Tomičių po mačo kalbėjo R.Nadalis.

„Kol kas aš nesu patenkintas savuoju žaidimu. Jei noriu patekti į ketvirtfinalį, turiu būti agresyvesnis“, – sakė ispanas.

Beje pirmoji planetos raketė prieš septynerius metus trečiajame „Australian Open“ turnyre pralaimėjo Lleytonui Hewittui ir dabar atskleidė, kad ta pamoka jam buvo viena vertingiausių per visą karjerą.

Kituose šešioliktfinalio mačuose penkioliktas pagal skirstymą kroatas Marinas Čiličius po beveik 5 valandų kovos penkių setų kovoje 4:6, 6:2, 6:7 (5:7), 7:6 (7:2), 9:7 įveikė dvidešimtąjį reitingą turėjusį amerikietį Johną Isnerį, o vienuoliktajai raketei austrui Jurgenui Melzeriui buvo įskaityta pergalė prieš traumą patyrusį Marcosą Baghdatisą iš Kipro. 2006–ų metų atvirųjų Australijos pirmenybių finalininkas atsisakė tęsti kovą austrui pirmaujant 6:7 (5:7), 6:2, 6:1, 4:3.

Moterų vienetų varžybų šešioliktfinalyje šeštadienį pergales iškovojo ir paskutinėmis aštuntfinalio dalyvėmis tapo italė Flavia Pennetta, rusė Jekaterina Makarove bei čekė Petra Kvitova:

22–Flavia Pennetta (Italija) – Shahar Peer (Izraelis) 3:6, 7:6 (7:3), 6:4;
Jekaterina Makarova (Rusija) – 13–Nadia Petrova (Rusija) 6:2, 3:6, 8:6;
25–Petra Kvitova (Čekija) – 5–Samantha Stosur (Australija) 7:6 (7:5), 6:3.

Atvirojo Australijos teniso čempionato prizų fondą sudaro beveik 25 mln. Australijos dolerių.