Publikuota: 2018 balandžio 28d. 20:10

Rafaelis Nadalis su dar vienu rekordu žengė į Barselonos finalą

Rafaelis Nadalis
„Scanpix“ nuotr. / Rafaelis Nadalis

Rafaelis Nadalis tapo vos ketvirtu tenisininku per visą istoriją, kuris ant grunto dangos kortų iškovojo 400 pergalių. Pirmą vietą pasaulio reitinge užimantis ispanas „Barcelona Open“ turnyro pusfinalyje užtikrintai 6:4, 6:0 nugalėjo Davidą Goffiną ir rytoj kovos dėl jau vienuolikto šio turnyro čempiono titulo.

Tik trys žaidėjai – Guillermo Vilas, Manuelis Orantesas ir Thomas Musteris iškovojo daugiau pergalių už Rafą grunto aikštėse.

Tačiau R.Nadaliui priklauso geriausias pergalių procentas žaidžiant ant grunto dangos – 400-35 (91,9 proc.)

Tačiau Rafa yra daugiausiai čempiono titulų ant grunto dangos iškovojęs žaidėjas. Barselonoje jis siekia jau 55-o čempiono trofėjaus ant grunto dangos.

Barselonos turnyro finale R.Nadalis kovos su turnyro staigmena tapusiu graiku Stefanu Tsitsipu. 19-metis tenisininkas kitame pusfinalio mače 7:5, 6:3 nugalėjo Pablo Carreno-Bustą (ATP-11).

„Jaučiuosi laibai laimingas, - po pergalės kalbėjo R.Nadalis. – Manau, kad sužaidžiau geriausią mačą šią savaitę šiame turnyre. Mano nuomone pirmas setas buvo labai aukštos kokybės. Abu žaidėme gerai.“

R.Nadalis tęsia įspūdingą pasirodymą grunto aikštėse. Jis laimėjo jau 18-ą mačą iš eilės ant tokios dangos ir laimėjo jau 44-is setus iš eilės žaisdamas ant grunto.