Dabar populiaru
Publikuota: 2013 gruodžio 25d. 15:14

Remigijus Balžekas grįžo į trenerio kelią – Akvilė Paražinskaitė šovė į rekordines aukštumas

Remigijus Balžekas ir Ričardas Berankis
Deuce.lt nuotr. / Remigijus Balžekas ir Ričardas Berankis

Lietuvos teniso istorijoje neregėtų aukštumų su Ričardu Berankiu pasiekęs treneris Remigijus Balžekas grįžo prie darbo. 56-erių metų teniso specialistas nusprendė dirbti su dviem talentingais Lietuvos jauniais – Akvile Paražinskaite ir Tadu Babeliu. Vos tik šis bendradarbiavimas prasidėjo – iškart pasirodė ir rezultatas. A.Paražinskaitė sėkmingai pasirodė dviejuose aukšto lygio jaunių turnyruose JAV ir pakilo į rekordinę 28-ą vietą pasaulio jaunių reitinge.

Tomo Langvinio teniso blogas.

„Po Ričardo galvojau, kad „nusiraminsiu“ su didžiuoju tenisu. Bet po gero poilsio supratau, kad ramiai sėdėti nelabai sugebėsiu, – kalbėjo R.Balžekas. – Statinėje šiek tiek parako dar yra. Bandysiu padėti jaunimui. Man tai yra didelis iššūkis.“

Aš esu įsitikinęs visu šimtu procentų, kad Akvilė gali patekti tarp šimto geriausių pasaulio tenisininkių.

Neoficialiame pasaulio jaunių teniso čempionato „Metropolia Orange Bowl International“ turnyre A.Paražinskaitė pasiekė ketvirtfinalį ir po dramatiškos kovos 5:7, 6:3, 6:7(5) nusileido 11-ai pasaulio jaunių raketei iš Serbijos Ivanai Jorovič. Susitikimas truko daugiau nei tris valandas. Nors auklėtinė ir pralaimėjo, treneris liko patenkintas jos žaidimu.

„Mačas su I.Jorovič buvo išties aukšto lygio. Esu labai patenkintas Akvilės žaidimu ir ypač galingu kovotojos charakteriu. Trečiame sete pralaimėdama 1:4 ji sugebėjo rezultatą išlyginti ir tiebreak‘e vedė 3:0. I.Jorovič mačo pabaigoje sužaidė labai įspūdingai ir nugalėjo. Šiek tiek apmaudu, nes tikėjau, kad Akvilė buvo pajėgi laimėti šį turnyrą“, – prisimindamas paskutinę dvikovą kalbėjo R.Balžekas.

Vienas geriausių Lietuvos teniso specialistų turėjo porą kvietimų treniruoti pirmo WTA šimtuko žaidėjas. R.Balžekas neslepia, kad moterų tenise jam taip pat yra neįmintų mįslių, tačiau labiau už viską treneris norėjo padėti A.Paražinskaitei.

„Noriu pabandyti save ir moterų tenise. Buvo keli pasiūlymai treniruoti ir pirmo šimtuko žaidėjas. Bet man labiausiai norisi dabar padėti jaunimui, – teigė R.Balžekas – Tikrai jaučiu, kad Akvilė gali patekti tarp geriausių pasaulio tenisininkių. Tarp kitko, charakteriu ir darbingumu ji yra labai panaši į Ričardą. Tik kartais  man dar sudėtinga suprasti moterų psichologiją.“

Akvilė Paražinskaitė
Akvilė Paražinskaitė

Jungtinėse Amerikos Valstijose nuo gruodžio pradžios R.Balžekas treniruoja ne tik A.Paražinskaitę, bet ir talentingą jaunąjį tenisininką T.Babelį. 16-etis po pasirodymo viename turnyre sulaukė kvietimo prisijungti prie Tarptautinės teniso federacijos jaunių teniso rinktinės ir keliauti drauge po aukšto lygio jaunių turnyrus.

„T.Babelis išvyksta į Kostą Riką ir Venesuelą žaisti pirmos kategorijos turnyrų. Po to, su ITF komanda vyks į Tunisą ir Maroką, – auklėtinio grafiką dėstė R.Balžekas. – Tai geras įvertinimas, nes patekti į ITF komandą nėra labai paprasta. Jis gerai pasirodė varžybose Meksikoje ir sulaukė kvietimo iš ITF rinktinės vadovo Ivo Molinos. Tadas gerokai talentingesnis už visus man iki šiol matytus Lietuvoje sportininkus, tačiau reikia labai daug dirbti ir stiprinti charakterio savybes, kurios būtinos kovojant su geriausiais sportininkais.“

R.Balžekas tiki, kad Tadas gali pasiekti gerų rezultatų profesionalų tenise. T.Babelis šiuo metu pasaulio jaunių reitinge užima 369-ą vietą ir yra antra Lietuvos vaikinų raketė. Pirmoji – Mantas Bugailiškis. Metais vyresnis tenisininkas ITF klasifikacijoje užima 264-ąją vietą.

R.Balžekas lieka su A.Paražinskaite ir artimiausiu metu ketina apsispręsti, kurioms varžyboms ateinančią sezono pusę skirti didžiausią dėmesį: jaunių turnyrams ar moterų profesionalių kovoms.

„Dabar jau ruošiamės naujam sezonui ir sausio 2 dieną išskrendame į Karibus, kur Akvilė sužais du WTA turnyrus, – pasakojo R.Balžekas. – Po šių turnyrų nuspręsime, ką žaisime toliau: ar daugiau koncentruosimės į moterų turnyrus, ar sieksime pirmos pasaulio jaunių raketės titulo.“

Tadas gerokai talentingesnis už visus man iki šiol matytus Lietuvoje sportininkus, tačiau reikia labai daug dirbti.

R.Balžekas yra vienintelis Lietuvos treneris, kuris su savo auklėtiniu dalyvavo visose pagrindiniuose „Didžiojo kirčio“ teniso turnyruose, kur susirenka visos planetos teniso žvaigždės. Taip pat dalyvavo beveik visuose aukščiausio lygio ATP turnyruose. R.Balžekas tokius pat planus rezga ir su viena talentingiausių Lietuvos tenisininkių.

„Taip. Su Ričardu nuveikėm daug smagių dalykų. Bet aš nemanau, kad tai buvo riba, ką jis gali pasiekti, – atvirai kalbėjo R.Balžekas. – Tiesiog linkiu jam didžiausios sėkmės. Na, o  mes – pabandysim. Moterų tenisas man yra neištirta dirva, tad kodėl nepabandyti? Aš esu įsitikinęs visu šimtu procentų, kad Akvilė gali patekti tarp šimto geriausių pasaulio tenisininkių. Esu toks pat tikras, kaip ir buvau įsitikinęs dėl Ričardo. Ir dabar esu įsitikinęs, kad jis yra Top 20-30 žaidėjas. Jeigu nepadarys didelių klaidų treniruočių procese, aš manau, mes to sulauksim. Apie Akvilę galvoju tą patį.“

A.Paražinskaitė šiuo metu pasaulio jaunių reitinge užima 28-ą vietą. Taip aukštai pakilti per visą šalies teniso istoriją nepavyko nė vienai tenisininkei. Apskritai, Lietuvos jaunių tenise aukščiau buvo tik R.Berankis. 2014 metais dėl amžiaus limito iš jaunių reitingo skaičiavimo pasitraukus kitoms žaidėjoms, A.Paražinskaitė su esamu taškų skaičiumi turėtų pakilti tarp 20-ies geriausių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Video

00:59
11:55
15:21

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Deuce