Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ričardas Berankis: „Andy Roddickas yra puikus žaidėjas“

Ričardas Berankis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Ričardas Berankis
Šaltinis: 15min
0
A A

Ričardas Berankis jau rytoj (mačas prasidės trečiadienio naktį, 3 val. Lietuvos laiku, – red. past.) pirmą kartą per karjerą stos į kovą su buvusia pirmąja pasaulio rakete Andy Roddicku. Jungtinių Amerikos Valstijų teniso žvaigždė 2003 metais tapo pirmąja pasaulio rakete ir paskutiniu žmogumi, po kurio karaliavimą perėmė Rogeris Federeris bei Rafaelis Nadalis.

R.Berankis pernelyg nesureikšmina būsimos akistatos. Taip pat mūsų šalies atstovas visiškai atvirai pasidalijo mintimis apie neseniai vykusį teniso turnyrą „SAP Open“, kuriame antrus metus iš eilės pasiekė ketvirtfinalį. Antrus metus iš eilės nusileido varžovui, kurio sustabdyti nepavyko niekam.
 

– Ričardai, antrus metus iš eilės dalyvavai „SAP Open“. Kokį įspūdį padarė šis pasirodymas. Trys mačai ir visi skirtingi?

– Tai tikrai puikus turnyras. Na, o pirmas ratas su B.Beckeriu buvo užtikrintas. Tikrai labai gerai jaučiausi aikštėje. Viską gerai pataikiau. Net minčių nebuvo, kad varžovas galėtų laimėti mano padavimą. Taip ir neįvyko. Tiesa, kartą jam iki to trūko taško, bet išlaikiau koncentraciją. Kai reikėjo, didinau spaudimą ir laimėjo mačą.

Žaisti su Donaldu Youngu buvo labai sudėtinga. Pradžioje mačiau, kad jis buvo truputį sutrikęs. Manau, pavyko tai išnaudoti, ir antrame sete pirmavau 4:3. Iki tos akimirkos, atrodė, viskas ėjosi kaip sviestu patepta, bet tuomet gal kažkaip neišlaikiau susikaupimo. Nepavyko pirmi padavimai. Jis padidino spaudimą, pagreitino žaidimą. Truputį sutrikau, padariau keletą klaidų ir, žinote, kaip būna, žiūri, kad setas jau plaukia. Taip ir buvo. Trečiame sete jis dar ryžtingiau pradėjo žaisti, dar smarkiau. Kai rezultatas tapo 2:5, visiškai atsipalaidavau, neturėjau ko prarasti, stengiausi susigrąžinti pasitikėjimą. Kai buvo 3:5, paduodamas D.Youngas padarė keletą šiurkščių klaidų, manau, truputį pabijojo, ir aš pasinaudojau ta proga.

– Mačas su Milošu Raoničiumi. Padavimai atrodė įspūdingi? Per internetą sunku buvo įžiūrėti, kokiu greičiu skrieja jo paduotas kamuoliukas. Tačiau kiti, kuriems jau teko su M.Raoničiumi susidurti, sako, kad jis tiesiog išmuša raketę iš rankų...

– 240 km/h ir tokių smūgių buvau daug. Tačiau turėjau galimybę laimėti jo padavimą. Nepavyko. Nepataikiau to apvedimo iš kairės. Tai buvo vienintelė proga daugmaž atsitiesti, bet nepavyko. Antras setas, atrodė, buvo apylygis, bet iš tikrųjų jis laikė pranašumą. Rizikavo daug ir gerai pataikė.

– Pirmame sete šešios dvigubos klaidos. Ką tai reiškia? Tiesiog nesisekė ar nepavyko suvaldyti įtampos?

– Po kelių padavimų taip tiesiog atsitiko. O po kelių kitų padavimų taip atsitiko, nes per daug rizikavau ir per smarkiai atlikau antrus padavimus. Man tiesiog reikėjo taip padaryti, kad jam būtų kuo sunkiau priimti. Norėjau iš karto įgauti iniciatyvą. Vos tai pavykdavo atlikti, 90 procentų taškas būdavo mano.

– Kitas varžovas – Andy Roddickas. Su šiuo tenisininku teks susitikti jau rytoj (mačas prasidės trečiadienio naktį, 3 val. Lietuvos laiku, –  red. past.). Dar vienas žaidėjas, kuris pasižymi itin galingu padavimu.

– Taigi antrą kartą iš eilės teks kovoti su stipriais padavimais (šypsosi). Vakar čia, Memfyje, pirmą kartą treniravausi. Pastebėjau, kad aikštė gal truputį ir greitesnė, tačiau kamuoliukas skrenda lėčiau. Čia žaidžiama „US Open“ moterų turnyro kamuoliais. Ne vyriškais, o moteriškais. Jie skiriasi. Moteriški yra lengvesni ir skriejimo pabaigoje tarsi pristoja. Pavyko ištraukti tokius kamuoliukus, kai net pats nustebdavau, kaip man čia pavyko (šypsosi). Atrodo, jau be šansų pasiekti, o čia ištrauki ir dar įmuši. Taigi žiūrėsime, kaip seksis su tuo padavimu tvarkytis. Bet svarbiausia – koncentracija ir laikytis savo žaidimo.

– Pirmą kartą karjeroje oficialų mačą teks žaisti su buvusia pirmąja pasaulio raketę. Ar šis faktas kelia ypatingų jausmų?

– Žinoma, smagu žaisti su tokiu varžovu. Tačiau jausmas gal būtų kiek kitoks, jei nebūčiau jo tiek kartų matęs treniruojantis vienoje aikštėje. Vis tiek per pastaruosius metus, pusantrų su jais praleidžiu daug daugiau laiko vienoje aikštėje. Prieš dvejus trejus metus įspūdis buvo, aišku, kitoks. Pamatydavai tokį žaidėją ir akys iškrisdavo (juokiasi). Taip, žinoma, A.Roddickas yra puikus žaidėjas. Bet čia kaip ir su Eifelio bokštu: kai prie jo pavaikščioji kokį šimtą kartų, jau nesudaro tokio įspūdžio kaip pirmąsyk. Čia panašiai.

– Kaip sveikata?

– Iš esmės viskas gerai. Liko dar trys turnyrai. Padarysime fizinio parengimo stovyklą ir tada, manau, bus dar geriau.

– Koks artimiausių varžybų grafikas?

– Dabar turnyras Memfyje, tada „Delray Beach“ ir Daviso taurės varžybos Estijoje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Deuce