2015 04 12

Ričardas Berankis iškovojo pirmą ATP čempiono titulą Lietuvos istorijoje

Ričardas Berankis tapo pirmu Lietuvos atstovu, kuris iškovojo Teniso profesionalų asociacijos (ATP) rengiamo turnyro čempiono titulą. Hjustone vykusiame „Fayez Sarofim & Co. U.S. Men's Clay Court Championship“ dvejetų turnyro finale geriausias Lietuvos tenisininkas poroje su Teimurazu Gabašviliu 6:4, 6:4 nugalėjo filipiniečio Treato Huey ir amerikiečio Scotto Lipsky‘io porą.
Ričardas Berankis ir Teimurazas Gabašvilis
Ričardas Berankis ir Teimurazas Gabašvilis / US Men's Clay Court Championship nuotr.

Jau pačioje susitikimo pradžioje R.Berankis ir T.Gabašvilis laimėjo oponentų padavimų seriją ir išsiveržė į priekį 2:0. Lietuvos ir Rusijos atstovų duetas išsaugojo iniciatyvą ir laimėjo pirmą setą.

Antrame sete T.Huey ir S.Lipsky‘is pirmavo 2:0, tačiau jų oponentai nesutriko, laimėjo keturis geimus iš eilės ir persvėrė rezultatą savo naudai 4:2. R.Berankis ir T.Gabašvilis lemiamomis akimirkomis žaidė šaltakraujiškai ir abu pirmą kartą tapo dvejetų varžybų čempionais. Mačas truko 65-ias minutes.

U.S. Men's Clay Court Championship nuotr./Ričardas Berankis ir Teimurazas Gabašvilis

Gruzijoje gimęs ir Rusijai atstovaujantis T.Gabašvilis kartu su R.Berankiu tokiu būdu užbaigė sensacingą žygį turnyre Hjustone. Jie pirmame rate po dramatiškos kovos ir įspūdingo pratęsimo 4:6, 6:2, 19:17 (ilgiausias pratęsimas šį sezoną) palaužė argentiniečio Federico Delbonio ir serbo Dušano Lajovičiaus porą.

Ketvirtfinalyje jie nugalėjo visų laikų tituluočiausią teniso porą – Bobą ir Mike‘ą Bryanus. Pusfinalyje įveikė pripažintus dvejetų meistrus, „Didžiojo kirčio“ čempionus, trečią pagal skirstymą turnyre duetą - Robertą Lindstedtą ir Jurgeną Melzerį.

Dar sensacingiau R.Berankio ir T.Gabašvilio žygis šių metų varžybose Hjustone atrodo pažvelgus į jų reitingus dvejetų klasifikacijoje – R.Berankis 544-as. T.Gabašvilis 162-as.

Turnyro čempionams atiteko po 250 ATP dvejetų reitingo taškų. R.Berankis ir T.Gabašvilis pasidalins ir 27-ių tūkstančių dolerių premiją.

Prisijunkite prie deuce.lt teniso mėgėjų grupės facebooke ir gaukite dar daugiau naujienų.

Visa „Fayez Sarofim & Co. U.S. Men's Clay Court Championship“ turnyro Hjustone dvejetų varžybų lentelė.