Publikuota: 2017 spalio 29d. 20:29

Rogeris Federeris 8-ą kartą tapo Bazelio čempionu

Rogeris Federeris
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Rogeris Federeris

Rogeris Federeris po metų pertraukos sugrįžo žaisti savo gimtajame Bazelio teniso turnyre ir vėl aistruolius pradžiugino keldamas trofėjų į viršų. Legendinis Šveicarijos tenisininkas finale po atkaklios kovos 6:7 (5:7), 6:4, 6:3 nugalėjo argentinietį Juaną Martiną del Potro.

36-erių metų tenisininkas taip pat išsaugojo viltis metus pabaigti pirmoje pasaulio reitingo vietoje.

R.Federerį nuo pirmoje vietoje esančio Rafaelio Nadalio skiria 1460 taškų, o iki sezono pabaigos liko dar du dideli turnyrai – „Masters“ serijos turnyras Paryžiuje ir „Nitto ATP Finals“ turnyras Londone.

Tai buvo 24-a abiejų žaidėjų akistata karjeroje ir 18-a R.Federerio pergalė. J.M. del Potro buvo laimėjęs paskutinę jų dvikovą šių metų „US Open“ turnyre. Tačiau po to pralaimėjimo Rogeris iškovojo jau 10-ą pergalę iš eilės.

R.Federeris Bazelio turnyro finale žaidė 13-ą kartą ir laimėjo aštuntą finalą. Šį sezoną tai jau septintas šveicaro laimėtas turnyras.

R.Federeris iškovojo 95-ą titulą karjeroje ir pagal šį rodiklį pakilo į antrą vietą. Į trečią su 94-iais trofėjais nukrito Ivanas Lendlas.